Powiadom mnie! Wpisz swój email, a my damy Ci znać, kiedy produkt będzie dostępny.
Email Ilość Twój e-mail zostanie wykorzystany tylko do powiadomienia Cię o dostępności.
Dzień dobry! Informujemy, że działamy normalnie. Zamówienia są realizowane na bieżąco.


5 powodów dla których warto pić herbatę w zimie

Kiedy na zewnątrz zimno i mroźno, najchętniej zawinęlibyśmy się w koc i siedzieli cały czas w domu. Na wietrzne, zimowe dni polecamy herbatę, która nie tylko rozgrzewa, ale i zawiera szereg właściwości, które przydadzą się nam w zimie.

1. Dobrze zaparzona herbata to napar pełny naturalnych polifenoli, które działają antyoksydacyjne. Są niezbędne do regeneracji komórek, hamowania starzenia, dobrze wpływają na serce. Herbata również jest związana z niższym ryzykiem zachorowania na Parkinsona. W zimie szczególnie nie powinniśmy zapominać o przeciwutleniaczach.

2. Herbata ma korzystny wypływ na higienę jamy ustnej. Badania pokazują, że polifenole mogą hamować namnażanie się bakterii w ustach oraz zapobiegają osadzaniu się płytki nazębnej.

5 powodów dla których warto pić herbatę w zimie
5 powodów dla których warto pić herbatę w zimie

3. Czerwona i herbata oolong pobudzają metabolizm, dlatego zdecydowanie łatwiej pijąc herbatę zachować stabilną poprawną wagę.

4. Różne herbaty mają różne właściwości i mogą być napojami funkcyjnymi. Herbaty mniej przetworzone mają dużą zawartość flawonoidów, dlatego świetnie wzmacniają odporność. Ziołowe herbaty pomagają przy przeziębieniu czy przewianiu.

5. Wysokiej jakości miód dodawany do ostudzonej herbaty zawiera witaminy i minerały, dlatego bardzo dobrze sprawdza się przy infekcjach gardła. Herbata z cytryną wzbogaca napar o witaminę C, B1 i kwas cytrynowy (pamiętajmy, żeby dodać ją dopiero po oddzieleniu liści od naparu).

Herbata czarna Ruanda FOP Rukeri organiczna
Herbata czarna Ruanda FOP Rukeri organiczna

Dodaj komentarz