Herbata czarna Tanzania BOP CTC granulowana
Krzewy, z których produkuje się tą herbatę, wzrastają na wyżynie wschodnioafrykańskiej w Tanzanii. Oznaczenie BOP (Broken Orange Pekoe) dotyczy herbaty, które dają intensywny, ciemny napar, są dobrej jakości i najczęściej pochodzą z Cejlonu, Indii, Chin i Jawy.
CTC – Crush Tear Curl – oznacza sposób obróbki liści, który polega na miażdżeniu, rozrywaniu i późniejszym skręcaniu.
Herbata czarna delikatnie pobudza i odżywia organizm. Filiżanka naparu wzmaga wydzielanie soków żołądkowych, a co za tym idzie, ułatwia trawienie pokarmu. Regularne spożywanie herbaty działa ochronnie na układ krwionośny, zapobiega miażdżycy, reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi. Wzmacnia zęby, zapobiega próchnicy oraz chorobom dziąseł.
Susz to jednakowo wyglądające, ciemno brązowe granulki. Napar czerwonobrązowej barwy, w smaku mocna, miękka, gładka, wyrazista, z ostrym finiszem. Zalecamy krótki czas ekstrakcji. Można parzyć kilkukrotnie, zalecamy do trzech razy.
Intensywny napar dobrze komponuje się z dodatkami, takimi jak cytryna, miód czy mleko. Dobra herbata do codziennego użytku.
Skład: herbata czarna (100%)
Miejsce uprawy: Tanzania
Waga: 50g

Czas parzenia herbaty
20 – 30 sekund

Temperatura parzenia herbaty
95°C

Ilość herbaty
3 g / 120ml
Bartosz Gołka (zweryfikowany) –
Super herbata, pomimo niskiej ceny. Błyskawicznie zamienia wodę we wspaniały intensywny napar. Ma wszystko, co czarna herbata mieć powinna. Lepsza niż nie jedna droższa. Osobiście, do codziennego popijania wolę ją niż czarnego Yunann’a :) Polecam.