Herbata pu-erh o wyjątkowo lekkim i świeżym aromacie, pobudzająca i orzeźwiająca. Prasowana w 2019 roku w tradycyjną formę Zhuang Cha (cegiełka). Czerwona herbata China Lu Zhuang posiada napar o oliwkowozielonym, delikatnym kolorze. W napoju dominują nuty niedojrzałych owoców i ziół, natomiast goryczkę i ewentualną cierpkość można określić jako umiarkowane. Jeśli nie przepadasz za herbatą z goryczką, obniż temperaturę parzenia naparu.
China Lu Zhuang – dla kogo?
Herbata China Lu Zhuang może stanowić doskonałe wprowadzenie do swojego gatunku dla początkujących. Co więcej, ten pu-erh dojrzewa i nabiera wartości wraz z wiekiem. Doskonale będzie parzyć ją w małym czajniczku lub gajwanie, ale nada się do tego również duży dzbanek.
Właściwości zdrowotne
Herbata czerwona określana jest często jako „pogromca tłuszczu”. Wspomaga przemianę materii, obniża zawartość tłuszczy w organizmie, ułatwia trawienie pokarmu, a także reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi. Regularnie spożywana, herbata czerwona zapobiega próchnicy zębów oraz chorobom dziąseł. Pu-erh wspomaga funkcjonowanie wątroby, dzięki czemu łagodzi skutki spożycia alkoholu. Czerwona herbata ogranicza ilość wchłanianego tłuszczu w jelitach.
Skład: herbata czerwona (100%)
Waga: 100g

Czas parzenia herbaty
2-4 min

Temperatura parzenia herbaty
95°C

Ilość herbaty
2-3 g / 120ml
Bartosz Gołka (zweryfikowany) –
Zupełnie inna herbata, niż “typowe” czerwone pu erh, które znałem. Zazwyczaj kojarzyłem je z ciemnym, mocnym i intensywnie ziemno-drzewiastym aromatem. Tej jest bliżej do drugiego, dłuższego parzenia zielonej herbaty, ale… właśnie to ale jest kluczowe :) bo jednak czuć, że to Yunnan, i przy odpowiednim zaparzeniu ( ważne jest : 1. rozdzielenie sprasowanej kostki na mniejsze części, co jest lekko kłopotliwe z uwagi na mocno sprasowaną tabliczkę; 2. obudzenie herbaty i 3. parzenie 96 st.C ) wyczuwalne są miłe aromaty typowe dla pu-erh. W sumie herbata ciekawa i godna polecenia. Niby zielona, a czerwona ;)