Powiadom mnie! Wpisz swój email, a my damy Ci znać, kiedy produkt będzie dostępny.
Email Ilość Twój e-mail zostanie wykorzystany tylko do powiadomienia Cię o dostępności.

Herbata ziołowa cascara (łupiny kawy) 150g

Cascara daje wyśmienity owocowy napar przywodzący na myśl domowy kompot. Herbata ziołowa Cascara ma lekko rodzynkowo-miodowy, jabłkowy smak z nutą suszonych śliwek. Dzięki dużej zawartości kofeiny świetnie sprawdza się jako naturalny energetyk. Idealnie smakuje również schłodzona z dodatkiem kostek lodu.

Dziś picie cascary ponownie zyskuje swoich wielbicieli, trudno jednak spodziewać się, że prześcignie w popularności napar z ziaren.

W smaku cascara jest delikatnie słodka, w aromacie wyczuwa się rodzynki, czereśnie czy jabłka. Przy zbyt intensywnym zaparzeniu nabiera cierpkości, dlatego warto kontrolować ilość wody w stosunku do masy suszu. Najlepiej samemu znaleźć swoje idealne proporcje, ale dobrym punkrem wyjścia będzie użycie 3-4g cascary na każde 100g wody. Aby wydobyć z suszu jak najwięcej smaku należy użyć przefiltrowanej gorącej wody, w temperaturze bliskiej wrzenia, i pozostawić na ok 8-10 minut.

Wiele źródeł przedstawia różne dane na temat ilości kofeiny w cascarze: wyniki pomiarów podają jedynie uśrednioną jej wartość, ponieważ kawowiec posiada kilkadziesiąt różnych gatunków, rosnących na różnych terenach i wysokościach. Nie sposób zatem podać jednej konkretnej wartości. Wyniki badań wskazują jednak, że zaparzona cascara zawiera zaledwie ok.120 mg/l kofeiny, podczas gdy kawa przelewowa zawiera jej ok.700 mg/l. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób lubiących owocowe napary i delikatne pobudzenie.

Skład: łupiny kawy (100%)

Waga: 150g

Pochodzenie: Chiny

Recenzje


Na razie brak recenzji produktów.

Tylko zalogowani klienci, którzy zakupili ten produkt mogą napisać recenzję.