Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Wyświetlanie 1–18 z 26 wyników

19.00 
17.00 
55.00 
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę

Bombille do yerba mate

Bombilla to rurka wyposażona w filtr, która oddziela susz od naparu. Dzięki niej, picie yerby jest zdecydowanie wygodniejsze i przyjemniejsze. Bombille do yerba mate wykonywane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub srebra, dzięki czemu są trwałe i mogą posłużyć nam wiele lat. W ofercie Czajnikowy.pl znajdziesz zarówno idealne na początek, łatwe do rozkręcenia i wyczyszczenia stalowe bombille zakończone sitkiem, a także eleganckie, wykonane ze stali nierdzewnej, wyposażone w chłodzące pierścienie i ozdobne kamienie propozycje. W sprzedaży dostępne są również zestawy, czyli bombilla + produktu wyciorek (metalowa szczoteczka umożliwiająca dokładne wyczyszczenie). Oferujemy różne długości rurek – od 15 do 21 cm.

Bombille do yerba mate – krótka lekcja historii

Yerba Mate wywodzi się Ameryki Południowej, a dokładniej z terenów dzisiejszego Urugwaju i Argentyny zamieszkiwanych przez plemię Guari. Początkowo Indianie żuli zerwane liście ostrokrzewu paragwajskiego, ponieważ wpływały one na poprawę ich koncentracji, co było szczególnie przydatne podczas polowań. Z czasem zorientowali się, że liście można połączyć z wodą i przyjmować w postaci napoju. Do przyrządzenia naparu używali glinianych naczyń, a funkcję bombilli pełniły łodygi trzcin. Niestety przez pozbawione filtrów rośliny kawałki suszu dostawały się do ust. Forma bomilli była przez lata doskonalona, abyśmy obecnie cieszyć się z szerokiego wyboru i wygodnego użytkowania.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.