Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

11.00 
BESTSELLER
Oczekujemy na dostawę

Niebieska herbata, herbata oolong

Herbata Oolong to herbata częściowo oksydowana, czyli częściowo utleniona. Dzięki temu plasuje się mniej więcej w połowie drogi między herbatą zieloną i herbatą czarną. Jest to oczywiście ogromne uproszczenie, ponieważ herbata oolong różni się od innych herbat całym szeregiem cech, które czynią ją unikalną i cenną. Z uwagi na różnorodność odmian, miejsca pochodzenia, długości leżakowania, a także stopień oksydacji trudno jednoznacznie określić smak herbaty oolong. Można jednak stwierdzić, że herbaty o mniejszym stopniu utlenienia charakteryzują się lekkim, świeżym, kwiatowo-owocowym smakiem, natomiast w innych propozycjach dominują słodkie nuty o wyczuwalnym karmelowym lub orzechowym aromacie.

Herbata oolong znana jest również jako niebieska herbata. Z uwagi na rosnącą popularność naparu kitoria i ślaz o charakterystycznej niebieskiej barwie, coraz częściej odchodzi się jednak od tej nazwy, by uniknąć nieporozumień.

Herbata oolong – właściwości niebieskiej herbaty

Niebieska herbata działa korzystnie na skórę. W badaniach naukowych stwierdzono, że trzy filiżanki tej herbaty wypijane dziennie mogą już po tygodniu zniwelować wypryski i zmiany na naszej skórze. Podobnie jak herbata zielona i herbata biała, oolong zawiera dużo przeciwutleniaczy mających zdolność wychwytywania wolnych rodników. To z kolei spowalnia starzenie oraz chroni nas przed chorobami nowotworami a także udarami mózgu oraz miażdżycą tętnic.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.