herbaciani eksperci

Warsztaty i szkolenia z herbaty dla Ciebie

i Twojej firmy

O nas
warsztaty z herbaty

Herbata to nasza pasja

Czajnikowy.pl to największa baza wiedzy o herbacie: 1100+ artykułów, 500+ filmów, ogromny wybór herbat i akcesoriów. Herbatą zajmujemy się kompleksowo: jesteśmy ekspertami w Pytaniu na Śniadanie, prowadzimy szkolenia, warsztaty, dostarczamy herbatę do gastronomii.

O nas

Szkolenia i warsztaty

W Czajnikowy.pl prowadzimy szkolenia i warsztaty związane z tematyką herbaty. Wszystkie warsztaty i szkolenia połączone są z degustacją herbaty i krótkim pokazem parzenia herbaty. Czajnikowe warsztaty zawsze prowadzone są przez minimum dwie osoby, dzięki temu są dynamiczne, a osoby biorące w nich udział mogą skosztować herbaty bez niepotrzebnych przerw. Warsztaty i szkolenia organizujemy dla osób prywatnych, gości kawiarni, obsługi lokali gastronomicznych.

W naszej ofercie posiadamy gotowe scenariusze szkoleń i wykładów, które zostały przez nas wiele razy przetestowane. Potrzebujesz szkolenia lub warsztatu o określonej tematyce lub konkretnym czasie? Nie ma problemu! Dopasujemy go do Twoich potrzeb.

Wykłady z herbaty

Czajnikowe wykłady mogą mieć charakter edukacyjny przeznaczony dla obsługi lokali gastronomicznych, jak sushi bary, herbaciarnie i kawiarnie oraz nieco luźniejszy edukacyjno rozrywkowy, który znakomicie sprawdza się w szkołach.

01

Obszerny i szczegółowy wykład w przystępnej formie, w dużej mierze oparty na dyskusji i nastawiony na integrację uczestników.

02

Praktyczne szkolenie z zakresu przygotowania różnych herbat parzonych w różnych temperaturach z naciskiem na różnice w jakości naparu przy różnych warunkach parzenia. Zapoznanie z najlepszymi akcesoriami do przygotowywania herbaty.

03

Wsparcie związane z doborem oferty i personalizowaniem rodzajów oferowanych herbat przy konkretnych sytuacjach.

Herbata degustacja szkolenia Warszawa
Herbata degustacja szkolenia Warszawa
Warsztaty herbata, Mysia 3, Warszawa
Warsztaty herbata, Mysia 3, Warszawa
Warsztaty herbata, Mysia 3, Warszawa
Herbata degustacja szkolenia Warszawa
Herbata dla horeca

Szkolenia na gastronomii

Aby przeszkolić pracowników gastronomi do przygotowywania wysokiej jakości herbaty opracowaliśmy system szkoleniowy pozwalający na zaznajomienie się nie tylko z tematyką herbacianą, ale także z technikami parzenia w warunkach gastronomicznych.

Przykładowe tematy

podstawy herbaty

Temat przybliża samą roślinę i przygotowany z niej napój. Omówione zostają rodzaje herbaty, techniki oraz miejsca ich wytwarzania, sposoby prawidłowego zaparzenia oraz sposoby przygotowania w formie napojów narodowych w różnych krajach, a także kultura herbaciana na świecie. Sporo miejsca poświęcone jest właściwościom prozdrowotnym herbaty.

sześć kolorów herbaty

Spotkanie skupia się wokół prezentacji i porównania wszystkich sześciu rodzajów herbaty (czarnej, zielonej, czerwonej, białej, żółtej i turkusowej) na podstawie herbat chińskich pod kątem różnic w działaniu zdrowotnym, smaków, technik wytwarzania oraz parzenia. Omówione zostają historia oraz tradycja herbat w Chinach i zaprezentowane tradycyjne utensylia.

herbata po angielsku

Urządzony w ramach warsztatów zostaje angielski five o’clock w czasie którego omówiona zostaje historia i rozwój tradycji herbacianej w Anglii, rodzaje typowych herbat angielskich wraz z ich genezą, podstawy savoir vivre oraz praktyczne wskazówki dotyczące herbaty z mlekiem.

przede wszystkim Pijmy herbatę

Degustacje

W Czajnikowy.pl prowadzimy degustacje herbaciane oraz zapewniamy catering herbaciany. Odpowiednie, opracowane przez nas dozy herbaty pozwalają skrócić nam maksymalnie czas oczekiwania na świeżo zaparzoną pyszną liściastą herbatę.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami

01

Dla ilu osób, w jakim terminie i gdzie ma odbyć się szkolenie?

02

Jaki temat Cię interesuje? Czy ma to być sam wykład czy połączony z degustacją?

03

Napisz maila z zapytaniem

[email protected]
Blog

Nowości na naszym blogu

Herbata z liści kawy

Herbata z liści kawy to nie tylko nowy i modny napój. Historia tego naparu jest[...]

1 Comments

Herbaty dobre na trawienie po świętach

Święta są okazją do nieco bardziej swobodnego podejścia do jedzenia. Wstrzymujemy na kilka dni diety,[...]

Czy herbata podnosi cholesterol

Herbata nie podnosi poziomu cholesterolu. Cholesterol występuje w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego i jedynie w[...]

Ile można pić herbaty dziennie

Ile można wypić herbaty w ciągu dnia? Najczęściej określa się ilość około 3-4 filiżanek dziennie za[...]

Odwiedź bloga