ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 74 wyników


Yerba mate – ulubiony napój Indian

Ostrokrzew paragwajski uprawia się na terenie trzech państw: Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Żyjący na tych terenach Indianie Guarani uważali kiedyś, że yerba mate płynie w ich żyłach. Dokładniej mówiąc, zgodnie ze swoją mitologią sądzili, że bóg Tupa tworząc człowieka użył mieszanki gliny i innych składników, wśród których była także yerba mate. Dowodzi to, jak ważną rolę w życiu tych pierwotnych ludów odgrywało ich ziele przyjaźni, które nie tylko służyło do przygotowania ciepłego, pobudzającego i hamującego uczucie głodu w czasie długich wędrówek napoju, lecz także miało znaczenie rytualne.

Yerba mate – którą herbatę wybrać?

Yerba mate doskonale współgra z owocami i ziołami. Polecane mieszanki to m.in yerba mate mango-banan, czy yerba mate wiśniowo-jaśminowa. Ten rodzaj yerby to też doskonała alternatywa dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z yerba mate i jeszcze nie przyzwyczaiły się do jej specyficznego smaku. W Czajnikowy.pl znajdziesz klasyczne herbaty yerba mate, a także yerba mate z dodatkami.

Herbata yerba mate – wpływ na nasze zdrowie

Polifenole w yerba mate występują niezwykle obficie. Naukowcom udało się dowieść, że jest ich więcej niż w zielonej herbacie. Mogą stanowić 35% suchej masy liściowej. Nie może jednak pozostać niezauważony fakt, że mate przyrządza się ze znacznie większej dozy, niż herbatę. Dzięki temu herbata yerba mate jest bardziej stężona, a tym samym zawiera więcej substancji rozpuszczonych w wodzie. Kwas chlorogenowy to silny przeciwutleniacz, który skutecznie redukuje stres oksydacyjny, czyli stan nagromadzenia dużej ilości wolnych rodników w ciele. Wolne rodniki to reaktywne cząsteczki tlenu, które mają dużą zdolność utleniania. Przeciwutleniacze to substancje, które neutralizują wolne rodniki, pozwalając się im utlenić. Dzięki czemu nasze komórki są chronione, co spowalnia starzenie się naszego ciała.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.