ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 24 wyników


Herbata owocowa liściasta - pyszna i zdrowa

Herbaty owocowe to pyszny napoje, w których składzie znajdziemy właściwie wszelkie owoce, które da się wysuszyć, a także inne zaskakujące propozycje, takie jak arbuz. Pojawić się tam mogą również owoce kandyzowane, które podnoszą słodycz naparu. Bardzo często obecny w takich mieszankach jest kwiat hibiskusa, który gwarantuje naparowi głęboki, czerwony kolor, miło kojarzący się z owocami oraz dający kwaśny smak, również doskonale korespondujący ze smakiem owoców.

Bywa niestety tak, że w wielu herbatkach owocowych jest to główny składnik i właściwie pijemy napar z hibiskusa z owocami. Dodatek ten jest tak powszechny, że możemy podzielić napary owocowe na te posiadające w składzie hibiskus i pozostałe, w których czasem może pojawić się niewielki dodatek buraka. Burak działa dokładnie jak hibiskus i barwi napar na czerwono. Ciekawostką jest fakt, że czasem burak może się pojawić w kupowanych w restauracjach kompotach jabłkowych. Wygotowany burak daje tak intensywnie czerwony kolor, że niewielka jego ilość sprawia, że kompot prezentuje się lepiej, zaś jego smak całkowicie stłumiony zostaje przez jabłka. Herbaty owocowe nie są słodzone i nie posiadają żadnych składników drażniących. Zawierają liczne witaminy, a dzięki dodatku ziół mają pozytywny na nasz organizm.

Herbata owocowa – sposób podawania

Herbata owocowa śmiało może być przygotowywana w tradycyjny sposób - na ciepło. Na uwagę zasługuje jednak również sposób podawania jej na zimno. Polecamy metodę cieszącą się coraz większą popularnością - cold brew, czyli patrzenia na zimno. Herbatę zalewamy zimną wodą i pozostawiamy na kilka godzin. W ten sposób zyskujemy pyszny, chłodny, orzeźwiający napój.

Herbata owocowa - dla kogo najlepsza?

Herbata owocowa może być być świetną alternatywą dla tradycyjnych herbat. Stworzona jest głównie z suszu owocowego, a więc nie zawiera teiny, dlatego śmiało może być pita przez dzieci i kobiety w ciąży.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.