ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

-13%
Oczekujemy na dostawę
Original price was: 245.75 zł.Current price is: 213.28 zł.
Oczekujemy na dostawę

Zielona herbata Matcha - najzdrowsza zielona herbata

Herbata Matcha to herbata w proszku o charakterystycznym, zielonym kolorze. Jest ściśle powiązana z japońską kulturą i tradycją. Do produkcji Matchy potrzebne są najmłodsze i miękkie listki krzewu herbacianego. Decyduje to o jej jakości. Matcha przygotowana z grubszych i starszych liści jest nieco piaszczysta i nie tak delikatna. Nie może również mieć zapachu siana, lecz zapach lekko trawiasty, charakterystyczny dla japońskich herbat. Jedna filiżanka zawiera niemal taką samą ilość kofeiny, co kawa, jednak w porównaniu do niej, dodaje energii stopniowo i pozwala uniknąć jej gwałtownego spadku. Właśnie dlatego, wiele osób traktuje matche jako zamiennik kawy.

Zielona herbata Matcha - dlaczego warto?

Jeśli chodzi o walory zdrowotne Matchy to przede wszystkim trzeba pamiętać, że w naparze Matcha do naszego ciała dostaje się sproszkowany liść w postaci zawiesiny w wodzie, a nie tak jak przy zwykłej herbacie jedynie napar wodny. Oznacza to, że spożywamy także substancje nierozpuszczalne w wodzie. Przede wszystkim chodzi tutaj o chlorofil mający właściwości oczyszczające. Poza tym zielona herbata Matcha ma znacznie wyższą zawartość teiny, która dochodzi aż do 3% i l-teaniny oraz dobroczynnych katechin, których zawartość przekracza 130 mg na g. Dzięki temu działa odprężająco i poprawia koncentrację. Zielona herbata Matcha chroni przed nowotworami, a także chorobami serca.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.