Archiwum kategorii: Publikacje

Publikacje dotyczące herbaty i kawy

Jak smakuje herbata?

Jak smakuje herbata?

Leciutkie herbaty białe słyną z aromatu siana i ziół. Spotkamy tu słodycz i aromat miodu, muśnięcie kwiatów i lekkich owoców. W herbacie oolong powinniśmy się spodziewać niemal wszystkiego. Jest to niezwykle szeroka i rozbudowana grupa herbat mogących, w zależności od typu, kraju produkcji i stopnia utlenienia mieć przeróżne aromaty.

Yerba mate Aguantadora. Przegląd marek yerba mate

Yerba mate Aguantadora. Przegląd marek yerba mate

Na pytanie o to, czym jest dla Argentyńczyka yerba matę Cristha Arnzten odpowiada, że mate jest wpisana w ich DNA. Jest to element ich codzienności. Wpisana jest w życie rodzinne, obecna jest w pracy i przy rozrywce, w czasie spędzanym z rodziną oraz z przyjaciółmi.

Czego nie popijać herbatą?

Czego nie popijać herbatą?

Nie ma powodu do paniki. Jak zwykle w takich przypadkach mowa jest o nawykach i regularnym, długotrwałym popijaniu herbatą posiłków. Szczególnie głównych posiłków, nie zaś słodkiego podwieczorku, ponieważ najważniejszą sprawą o jakiej trzeba powiedzieć to ograniczanie przez herbatę przyswajania żelaza z posiłku.

Czy powinno się pić herbatę rano?

Czy powinno się pić herbatę rano?

Herbatę warto pić rano, ponieważ zawiera kofeinę, która ma korzystny wpływ na nasz nastrój, skupienie i wydajność pracy. Poza tym zawiera liczne substancje prozdrowotne chroniące nas przed stresem oksydacyjnym oraz nowotworami. Podnosi także naszą odporność.

Zielona herbata z cytryną

Zielona herbata z cytryną

Dodanie cytryny do samego naparu bez fusów jest całkowicie bezpieczne. Bezpieczne i jak się okazuje zdrowe, ponieważ dodatek cytryny do herbaty zielonej może znacznie wzmocnić jej właściwości prozdrowotne.

Herbata a nadciśnienie

Herbata a nadciśnienie

Wśród publikacji wydziału medycznego Uniwersytetu Harwarda znajdujemy informację, że badani, pijący herbatę czarną wykazali spadek ciśnienia i pewne uelastycznienie tętnic, lecz poprawa była nieznaczna. Dowodzi to po raz kolejny, że najskuteczniejsza będzie w tym przypadku herbata zielona.

Teabomb. Cukrowa kula z herbatą w środku! #teabomb

Teabomb. Cukrowa kula z herbatą w środku! #teabomb

Jeśli, tak jak my, użyjecie po prostu białego cukru to uzyskacie nieprzezroczystą i białą kulę, która jest bardzo na czasie, bo przypomina śnieżkę skrywającą we wnętrzu niespodziankę.

Herbaty polecane przez Rafała Przybyloka

Herbaty polecane przez Rafała Przybyloka

Jako miłośnik herbaty, wierzcie lub nie, każdy dzień zaczynam od przynajmniej litra zielonej herbaty. Parzę półlitrowy czajnik herbaty i nawet nie używam czarki lecz wielkiego kubka, wypijam jego zawartość niemalże na jedno posiedzenie, grzejąc wodę na kolejne parzenie.

Do czego służy żeliwny czajnik?

Do czego służy żeliwny czajnik?

Obecnie dostępne na rynku żeliwne czajniki nadają się nie tylko do grzania wody, ale także do parzenia herbaty. Są emaliowane niczym garnki, co sprawia, że na smak naparu nie ma wpływu materiał z jakiego są wykonane, mają sitka i dobrze trzymają ciepło.

Ile kalorii ma herbata?

Ile kalorii ma herbata?

Herbata czarna posiada 1 kcal, z głównych składników wymienia się tutaj 0,3g węglowodanów. Herbata zielona według USDA zawiera również 1 kcal, ale nie posiada węglowodanów za to ma 0,22g białka. Oolong – znów 1 kcal i tym razem 0,15g węglowodanów

Czarna kawa czy czarna herbata

Czarna kawa czy czarna herbata

Dziennie wypija się na całym świecie około 3 miliardy filiżanek herbaty. Jest to drugi najpopularniejszy napój na świecie po wodzie. Możnay zatem powiedzieć, że herbata wyprzedza kawę w codziennych wyborach nas wszystkich. Czy jednak tematem do dyskusji powinna być odwieczna kwestia prywatnych preferencji? Kawa czy herbata? Czy herbata czarna jest na prawdę alternatywą dla kawy?

Herbata sosnowa, przepis

Herbata sosnowa, przepis

Aromatyzowanie tą metodą polega na podprażaniu sosnowych igieł pod liśćmi herbaty. Poza czarną herbatą i sosnowymi igłami zatem, potrzebne będą nam jeszcze: wok z pokrywką lub duży garnek oraz coś na czym rozłożymy herbaciane liście.

Picie gorącej herbaty. Właściwa temperatura herbaty do picia

Termometr do herbaty z oznaczeniem właściwych temperatur

Picie gorącej herbaty. Właściwa temperatura herbaty do picia W okresie zimowym wielu z nas sięga po rozgrzewającą gorącą herbatę. Pojawia się tutaj pytanie, czy picie zbyt ciepłej herbaty jest zdrowe, czy może jednak powinniśmy pozwolić jej nieco przestygnąć. Pytanie to postawili sobie także naukowcy. Obawy wiążą się tutaj z możliwością zachorowania na niektóre z nowotworów […]

Międzynarodowy dzień herbaty

Międzynarodowy dzień herbaty

Co powinniśmy robić by pomóc realizować idee dnia herbaty? Przede wszystkim pić herbatę. Jeśli robimy to na codzień, warto tego dnia pozwolić sobie na coś bardziej wyszukanego niż herbata codzienna, wypijmy najdroższą i najbardziej wykwintną z herbat jakie mamy.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.