ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 52 wyników

RAFAŁ POLECA
14.00 
RAFAŁ POLECA

Tradycyjna czarna herbata – królowa herbat

Czarna herbata to najpopularniejszy napój na całym świecie. Wywodzi się z Chin, gdzie początkowo uznawana była za napar leczniczy, a później towarzyszyła buddyjskim mnichom w medytacji. Herbatę czarną produkuje się poprzez zgniecenie i zrolowanie liści krzewów Camellia sinensis, co ułatwia utlenianie – proces, podczas którego w herbacie powstaje szereg nowych substancji aktywnych zmieniających jej działanie i smak. Poza dominującym aromatem czarnej herbaty, tak zwanym „brown taste” doszukać się można w niej wielu aromatów owocowych, słodowych i korzennych.

Na co ma wpływ czarna herbata?

Herbata czarna zawiera liczne przeciwutleniacze, które obniżają ilość wolnych rodników w ciele. Poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego, działa przeciwmiażdżycowo, chroni przed udarem. Obniża poziom złego cholesterolu. Oprócz tego, czarna herbata polecana jest przy zatruciu pokarmowym. Łagodzi ból żołądka, działa odkażająco,a także korzystnie wpływa na pracę jelit. Obniża ciśnienie i poziom cukru we krwi, zabezpieczając przed cukrzycą. Ma działania antynowotworowe. Pobudza i poprawia koncentracje. Czarne herbaty nie dostarczają kalorii, a dzięki zawartości teiny mogą wspomagać odchudzanie.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.