ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 57 wyników


Zielona herbata liściasta - bogactwo wyboru

Właściwości zdrowotne zielonej herbaty są znane i doceniane od wieków. Zielona herbata pochodzi z południowo-zachodnich Chin, skąd rozpowszechniła się na inne rejony Azji. Istnieje kilka rodzajów zielonej herbaty. Odmiany różnią się miejscem pochodzenia, terminem zbiorów, czy sposobem zdenaturyzowania liści. Każda jednak ma swój własny charakter i jest warta spróbowania. Zaleca się picie 2-3 filiżanek zielonej herbaty dziennie.

Zielone herbaty – pyszne i zdrowe

Główne składniki, zapewniające zielonej herbacie dobroczynny wpływ na nasze ciało to polifenole, które odpowiadają za jej właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Kofeina zwana w herbacie teiną wraz z teobrominą i teofiliną odpowiada za pobudzenie, natomiast zaliczana do aminokwasów L-teanina ma działanie odprężające i antydepresyjne. Antyoksydanty spowalniają starzenie naszego ciała wyłapując wolne rodniki, mają właściwości przeciwnowotworowe, obniżają stres oksydacyjny, który wzrasta wskutek palenia tytoniu i życia w wielkich miastach wśród smogu. Flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zakrzepom krwi.

Dowiedziono także, że niektóre katechiny mają zdolność ograniczania rozkładania wielocukrów w jelitach oraz ograniczania rozpuszczalności tłuszczów w żółci. Mówiąc prosto katechiny te sprawiają, że przyswajamy mniej cukrów i tłuszczy z naszej diety, choćby była wysoko-tłuszczowa. Zielona herbata wzmaga trawienie i działa przeciwbakteryjnie. Jej odkażające właściwości sprawiają, że może także być stosowana zewnętrznie. Duża zawartość fluoru natomiast poprawia stan zębów i zapobiega próchnicy.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.