ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 50 wyników


Yerba mate dla prawdziwych smakoszy. Czysta i mocna

Chociaż na polskim rynku znany jest stosunkowo od niedawna, Yerba mate to napar zyskujący coraz większe grono zwolenników. Działanie pobudzające, charakterystyczny smak oraz wyrazisty aromat, to cechy najlepiej opisujące yerbe.

Co warto wiedzieć o Yerba mate?

Yerba mate to napar z liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego – rośliny uprawianej w Ameryce Południowej. Nazwa pochodzi z łacińskiego słowa ,,herba” oznaczającego zioło oraz ,,mati” co w języku keczua oznacza tykwę, w której tradycyjnie przyrządza się napar.

Właściwości Yerba mate

Dzięki zawartej w liściach kofeinie Yerba mate pobudza i wspomaga koncentrację. W przeciwieństwie do kawy, nie podrażnia jednak żołądka i nie wypłukuje magnezu. Reguluje ciśnienie krwi i wzmacnia układ odpornościowy. Ponadto hamuje apetyt i usprawnia proces przemiany materii. Regularne spożywanie yerby pomaga również w utrzymaniu odpowiedniego poziom cholesterolu we krwi.

Yerba mate – sposób parzenia

Do parzenia yerba mate oprócz samego suszu będziesz potrzebować bombilli – rurki zakończonej sitkiem oraz matero – ceramicznego naczynia. Do naczynia wsyp yerba mate zapełniając od ¼ do 2/3 jego objętości w zależności od tego jak mocny wywar chcesz uzyskać. Przykryj naczynie ręką, odwróć i potrząśnij. Dzięki tej czynności pozbędziesz się najmniejszych kawałków, a tym samym unikniesz zatkania się bombilli. Następnie przechyl naczynko tak, aby susz zsypał się na jedną stronę i delikatnie odstaw. W wolną przestrzeń włóż bombillę i na koniec nalej do pełna przegotowaną, ale nie wrzącą wodę (o temperaturze około 70 stopni). Odczekaj około 3 minut, aby cieszyć się pełnym i wyrazistym smakiem. Po wypiciu pierwszej porcji, ponownie napełnij naczynie wodą. Jedną porcję suszu możesz zaparzać nawet do 5-7 razy.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.