ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

-43%
Original price was: 42.82 zł.Current price is: 24.62 zł.
13.11 
RAFAŁ POLECA
RAFAŁ POLECA
22.20 
RAFAŁ POLECA
RAFAŁ POLECA
RAFAŁ POLECA
RAFAŁ POLECA
RAFAŁ POLECA

Niebieska herbata, herbata oolong

Herbata Oolong to herbata częściowo oksydowana, czyli częściowo utleniona. Dzięki temu plasuje się mniej więcej w połowie drogi między herbatą zieloną i herbatą czarną. Jest to oczywiście ogromne uproszczenie, ponieważ herbata oolong różni się od innych herbat całym szeregiem cech, które czynią ją unikalną i cenną. Z uwagi na różnorodność odmian, miejsca pochodzenia, długości leżakowania, a także stopień oksydacji trudno jednoznacznie określić smak herbaty oolong. Można jednak stwierdzić, że herbaty o mniejszym stopniu utlenienia charakteryzują się lekkim, świeżym, kwiatowo-owocowym smakiem, natomiast w innych propozycjach dominują słodkie nuty o wyczuwalnym karmelowym lub orzechowym aromacie.

Herbata oolong znana jest również jako niebieska herbata. Z uwagi na rosnącą popularność naparu kitoria i ślaz o charakterystycznej niebieskiej barwie, coraz częściej odchodzi się jednak od tej nazwy, by uniknąć nieporozumień.

Herbata oolong – właściwości niebieskiej herbaty

Niebieska herbata działa korzystnie na skórę. W badaniach naukowych stwierdzono, że trzy filiżanki tej herbaty wypijane dziennie mogą już po tygodniu zniwelować wypryski i zmiany na naszej skórze. Podobnie jak herbata zielona i herbata biała, oolong zawiera dużo przeciwutleniaczy mających zdolność wychwytywania wolnych rodników. To z kolei spowalnia starzenie oraz chroni nas przed chorobami nowotworami a także udarami mózgu oraz miażdżycą tętnic.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.