ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 21 wyników

56.54 
56.54 
135.00 
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę

Akcesoria do herbaty matcha

Mimo, że matcha kojarzona jest głównie z Japonią, tak naprawdę ta posiadająca intensywnie zielony kolor herbata pochodzi prosto z Chin. To jednak w kulturze Japonii celebracja picia herbaty matcha zajmuje szczególne miejsce. Czy wiesz, jakie akcesoria do matcha są absolutnie niezbędne? Poznaj najważniejsze akcesoria do parzenia zielonej herbaty.

Akcesoria do matcha – co musisz mieć?

Zdecydowany must have to czarka do herbaty matcha - to właśnie w niej przygotowuje się sproszkowaną japońską herbatę. Czarki do parzenia herbaty powinny być wysokie i dość duże, wszystko po to, by matcha nie rozchlapywała się, a ruchy wykonywane przez chasen – specjalną miotełkę bambusową do ubijania mogły być płynne i swobodne. Chasen może posiadać różne kształty, jednak najczęściej jest on złożony z od 60 do 80 bambusowych pręcików. Im większa liczba pręcików w chasenie, tym łatwiejsze przygotowanie napoju matcha i czarce do parzenia herbaty matcha.

Pozostałe akcesoria do parzenia zielonej herbaty

By komplet do parzenia matcha był pełen, warto zaopatrzyć się także w chashaku. To nic innego jak specyficznie wygięta bambusowa łyżeczka, idealne dopełnienie czarki do parzenia herbaty. Właśnie dzięki niej będziesz w stanie dokładnie odmierzyć odpowiednią ilość potrzebnego proszku.

Co jeszcze warto mieć do parzenia matcha?

Dla prawdziwych miłośników matchy polecane jest także posiadanie porcelanowego stojaka na miotełkę chasen, zapobiegającego odkształcaniu się pręcików chasena. Przydatna może okazać się również dokładna waga do herbaty i kawy, specjalna taca przeznaczona do ceremonii parzenia herbaty oraz nabierki do wody, służące do nabierania wody do ceremonii. A Ty? Czy posiadasz już cały matcha set?

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.