ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 87 wyników


Kubki, filiżanki, czarki do herbaty, czyli w gąszczu naczyń do herbaty

Zastanawiasz się, jakie naczynia do parzenia herbaty będą najbardziej odpowiednie? Wciąż wahasz się, czy filiżanki do parzenia herbaty mogą zastąpić czarki? A może chcesz sprawdzić, jakie zalety posiadają kubki do parzenia herbaty? Uchylamy przed Tobą tajemnice, jakie wcześniej posiadały naczynia do herbaty. Zapraszamy!

Czarki do parzenia herbaty – dlaczego trzeba je mieć?

Czarki do parzenia herbaty stanowią absolutnie niezbędny element w kulturze picia herbaty. By w pełni korzystać z ich dobrodziejstw, latem najlepiej wybierać te szersze i większe, w których napój szybciej ostyga, natomiast zimą warto postawić na czarki do parzenia herbaty o głębszych i węższych formach, dzięki którym docenimy każdy łyk spożywanego naparu. Czarki mogą być ceramiczne, porcelanowe lub szklane. Mogą one także posiadać podwójne ścianki i różnorodne barwy: białe, błękitne, zielone, jakie tylko chcesz! Dostępne są także matowe czarki do parzenia herbaty.

Skąd się wzięły filiżanki do parzenia herbaty?

To właśnie czarka do parzenia herbaty dała początek filiżance. Stało się tak dlatego, że mieszkańcom Europy ciężko było utrzymać w dłoniach gorącą czarkę. Dzięki dodanemu do niej uchu powstała filiżanka do parzenia herbaty. Na rynku możemy znaleźć prawdziwe zatrzęsienie filiżanek, jednak jeśli w pełni chcemy celebrować picie herbaty, polecamy powrót do korzeni i wybór czarki do parzenia herbaty.

Dzbanek do parzenia herbaty – dlaczego warto?

Dzbanek do parzenia herbaty stanowi prawdziwą kwintesencję picia tego napoju! Nie tylko doskonale wygląda w zastawie i pomaga stworzyć atmosferę celebracji, ale i jest niezwykle praktyczny - pomaga dłużej utrzymać właściwą temperaturę herbaty. Dobry dzbanek do parzenia herbaty powinien mieć prawidłowo dopasowaną pokrywkę, posiadać rączkę umożliwiającą łatwe chwytanie rozgrzanego czajnika oraz dobrze wyprofilowany dziobek, by herbata lała się z niego wprost do czarki.

Kubki do parzenia herbaty – jaki wybrać?

Najważniejszymi cechami kubków do parzenia herbaty są: łatwość w utrzymaniu czystości, pokrywka, dzięki której proces parzenia herbaty jest dużo prostszy, wygodny, komfortowy uchwyt kubka, a także możliwość mycia kubka w zmywarce. Jeśli zakup kubka do parzenia herbaty jeszcze przed Tobą, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.