ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6


Naturalnie słodkie herbaty Honeybush

Honeybush to ziołowa herbatka pochodząca z Republiki Południowej Afryki. Herbata jest tam zbierana, przetwarzana i fermentowana. Uprawiana jest jedynie na tym obszarze i w tym klimacie. Wszelkie próby przeniesienia jej na inne tereny zakończyły się niepowodzeniem. Zbiory prowadzi się w lecie, aż do jesieni, zanim roślina zakwitnie. Herbata Honeybush jest spokrewniona z Rooibosem (czerwonokrzewem).

Herbata Honeybush – smak i aromat

Napar charakteryzuje się słodko-miodowym, delikatnie pikantnym aromatem. Nie zawiera kofeiny ani garbników, a więc może być spożywana przez dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze. Z powodzeniem może być pita bezpośrednio przed snem. W naszej ofercie znajdują się, zarówno naturalne herbaty Honeybush, jak i te z dodatkiem czekolady i karmelu, czy miodu i cynamonu.

Właściwości zdrowotne herbaty Honeybush

Najcenniejszym odkryciem w trakcie badań esencji honeybusha okazała się duża zawartość mangiferyny, czyli intensywnie działającego przeciwutleniacze występującego głównie w korze i liściach mangowca. Substancja ta, poza zdolnością do neutralizowania wolnych rodników, posiada szereg właściwości prozdrowotnych takich jak: działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwmiażdzycowe. Herbata Honeybush poprawia pamięć, działa prewencyjnie na cukrzycę, jest przeciwbólowa oraz wykazuje działanie ochronne na narządy wewnętrzne. Herbaty Honeybush wzmacniają odporność, łagodzą kaszel i przynoszą ulgę w chorobach skórnych. Stabilizują poziom hormonów, a także dbają o prawidłową pracę narządów wewnętrznych.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.