ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

13.91 

Herbata aromatyzowana

Herbata oolong morelowa 50g

13.91 

Herbata aromatyzowana

Herbata oolong truskawkowa 50g

16.59 

Najwyższej jakości herbata oolong z dodatkami

Pochodząca z Chin herbata oolong nazywana jest smoczą herbatą. Dlaczego to właśnie niebieska herbata zyskała taką nazwę? Poznajcie legendę o herbacie oolong i dowiedzcie się więcej o jej genialnych właściwościach.

Niebieska herbata – odkryj tajemnice herbaty oolong

Określenie „smocza herbata” wywodzi się z legendy o Księciu Smoków, który – ze względu na swe przewinienie – został strącony do Stawu Czarnego Smoka. Opowieść głosi, że pewnego roku staw prawie wysechł, a Książe Smoków był bliski śmierci z pragnienia. Skonać nie pozwoliła mu pewna dziewczyna, która zabrała go do wioski i napoiła wodą. Niestety, wkrótce wioskę ogarnęła zaraza, a Książe Smoków – poświęcając własne życie by ocalić ludzi – wypluł ukrytą w swym ciele smoczą perłę i zamienił ją w herbaciany krzew. Wspomniany krzew uleczył mieszkańców, którzy nazwali herbatę oolong herbatą czarnego smoka, na cześć tego, który ich uratował.

Herbata oolong aromatyzowana i jej właściwości

Może dlatego niebieska herbata posiada tyle magicznych właściwości? Ta herbata aromatyzowana redukuje poziom cukru we krwi, wspiera odchudzanie, pobudza organizm i zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera. Dodatkowo jej spożywanie pozytywnie wpływa na kondycję skóry, kości i zębów oraz poprawia koncentrację i pamięć. Jeśli chcesz wzmocnić pracę serca, zmniejszyć stres i zaopatrzyć swój organizm w niezbędne minerały i witaminy, np. witaminę A, B, C, E i K, ta niebieska herbata smakowa jest właśnie dla Ciebie!

Jak zaparzyć herbatę niebieską oolong?

By prawidłowo zaparzyć herbatę oolong, warto wziąć pod uwagę kolor jej liści. Im bardziej będą zielone, tym niższa powinna być temperatura parzenia. Analogicznie: jeśli będą one ciemne, warto wykorzystać wyższą temperaturę. Czas parzenia herbaty oolong jest krótki i powinien wynosić maksymalnie 1,5 minuty, kolejne parzenia natomiast – zaledwie 30 sekund. Jeśli Twoja herbata smakowa jest dobrej jakości, możesz parzyć ją nawet do 5 razy. A może niebieska herbata z dodatkami? Sprawdź morelową, truskawkową lub pomarańczową!

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.