ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9


Biała herbata czysta – bez dodatków

Czysta biała herbata charakteryzuje się jasną barwą i delikatnym smakiem. Biała herbata stworzona jest z młodych pąków i listków, a więc jest najmniej przetworzona, a tym samym najzdrowsza. Zawiera wiele substancji odżywczych mających pozytywny wpływ na nasz organizm.

Właściwości zdrowotne białej herbaty

Biała herbata jest doskonałym źródłem witaminy C, świetnie orzeźwia i pobudza. Zapobiega stresowi, przeciwdziała nowotworom. Działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Biała herbata pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Reguluje ciśnienie krwi i przeciwdziała chorobom układu krążenia. Regularne picie tego naparu herbaty wzmacnia kości i stawy. Biała herbata zawiera dwa razy więcej antyoksydantów niż zielona herbata, dlatego najlepiej spowalnia procesy starzenia.

Biała herbata – sposób przygotowania

Napar białej herbaty przygotowujemy w proporcji: jedna mała łyżeczka białej herbaty na filiżankę herbaty (ok. 120 ml). Temperatura parzenia wynosi od 80°C do 90°C. Czas parzenia herbaty białej wynosi od 2 do 5 minut. Jeżeli chcemy zwiększyć moc herbacianego naparu należy użyć więcej liści, a nie wydłużać czas parzenia. Białą herbatę możemy parzyć wielokrotnie (od dwóch do kilku razy). Należy wydłużać każde kolejne parzenie o następne 30-60 sekund.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.