Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Czym jest cybuch?

Jest to część fajki wodnej, do której wkładamy tytoń. Najczęściej wykonany z glinki, często lakierowany. Może być płytki o dużej powierzchni, głęboki, ale za to o niewielkiej średnicy lub zupełnie „duży” (głęboki i o dużej średnicy). Warto pod konkretną markę tytoniu mieć optymalny cybuch.

Tytonie niższej jakości lub dość grube wymagają głębszych cybuchów, ponieważ trudniej je odpowiednio ułożyć, a drobniejsze natomiast nie mają aż takich wymagań. Kolejną cechą jest masywność cybucha ma ona właściwie drugorzędne znaczenie, ale posiadająca mimo wszystko wpływ na palenie. Grube ścianki się dłużej nagrzewają a co za tym idzie może zająć dłuższą chwilę zanim fajka osiągnie najgęstszy dym.

Osobiście mam kilka cybuchów, ale jestem fanem najstarszego, jaki posiadam dla mnie nie ma lepszego nie zależnie od tytoniu. Jednak nie powiem żeby na przykład było złym pomysłem stosowanie głębokiego cybucha do tytoniu, którego nie nabija się dużo nie raz stosowałem takie rozwiązanie i nie mogę narzekać na efekty.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.