Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na rabaty.

Herbata dla psa. Psia herbata

Weterynarze są zgodni: herbata w niewielkich ilościach nie zaszkodzi psu pod warunkiem, że nie jest posłodzona i nie zawiera dodatków szkodliwych – na przykład czekolady. Fakt jest taki, że psy piją wodę dla zaspokojenia pragnienia. Nie mają w zwyczaju pijać napojów dla smaku, jak ludzie. Jeśli serwujemy psu wodę możemy mieć pewność, że wypije jej tyle, ile potrzebuje i nie będzie jej pił gdy nie będzie czuł pragnienia.

Herbata czarna Orzeszkowy Buziak
Herbata czarna Orzeszkowy Buziak

Jeśli nauczymy psa, że herbata jest smakołykiem wtedy ryzykujemy, że pies będzie przyjmował więcej płynów niż powinien, ponieważ będzie ją pił mimo, że nie jest spragniony. Herbata absolutnie nie powinna w psiej diecie zastąpić wody. Co jednak mają począć ci, którzy chcieliby swoją tradycyjną herbatę dzielić z psem?

Okazuje się, że jest na to sposób. Powstały specjalne herbatki dla psów. Pewna angielska firma wprowadziła na rynek specjalne mieszanki dla psów. W składzie psiej herbatki nie ma jako takiej herbaty. Jest to specjalna mieszanka ziołowa. W ofercie znaleźć można różne wersje na przykład dla psów dorosłych. W składzie takiej herbatki znajdziemy między innymi kozieradkę, żeń-szeń , mniszek lekarski, lawendę, kwiat róży a nawet kwiat limonki.

Herbata dla psa. Psia herbata
Herbata dla psa. Psia herbata

Producent twierdzi, że dzięki niej mocz psów nie będzie się odznaczał na trawnikach. W składzie tego tajemnego eliksiru znajdziemy płatki pomidora, kwiat nawłoci oraz korzeń juki.

Poza tym, że odtąd każdy Anglik może napić się o piątej, herbaty ze swoim czworonogiem to jeszcze może być pewnym, że specjalna kompozycja ziół poprawi stan zdrowia jego psa. Psie herbatki jak twierdzi producent mają korzystnie działać na sierść, ale również usuwają nieprzyjemny zapach z psiego pyska. Przed wprowadzeniem napoju na rynek przeprowadzono eksperymenty na 200 psach. Okazuje się, że w 80% właściciele zwierzaków zauważyli poprawę u swych pupili.

Sam pomysłodawca psich herbat twierdzi, że przyszły mu one do głowy gdy wybrał się ze swymi czworonogami do kawiarni. Było mu przykro, że psy nie mogą napić się z nim herbaty. W ten sposób oprócz zwykłego zakupu psiej herbaty w sklepie Anglicy mają już możliwość zabrania swojego czworonoga do specjalnych kawiarni, które poza napojami dla ludzi mają w ofercie herbatę i ciastka dla psów.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Przegląd yerba mate: Kraus (ostrokrzew paragwajski), opinie

W mojej subiektywnej ocenie Kraus jest to jedna z lepszych yerba mate na rynku, zajmuje[...]

Kalorie w świątecznej herbacie

Herbata na święta, herbata na zimę. Zdecydowanie przepraszamy się z gorącym kubkiem, nawet jeśli zaniedbywaliśmy[...]

Świąteczna herbata po karaibsku: Sorrel

Co ma wspólnego szczaw z Bożym Narodzeniem na Jamajce i innych karaibskich wyspach? Całkiem sporo[...]

Jak zrobić Zieloną Herbatę Matcha w domu w prosty sposób

Żeby zrobić zieloną herbatę Matcha w domu w prosty sposób, potrzebujemy: wysoką szklankę, kubek do[...]

Zielona herbata Lung Ching

Herbata zielona Lung Ching, czyli Smocza Studnia to jedna z najbardziej znanych herbat zielonych na[...]

Yerba mate: zagrożenia i działanie negatywne, badania

Mimo, że mate zawiera wiele przeciwutleniaczy i sama wykazuje właściwości przeciwnowotworowe i antymutagenne często kojarzona[...]

Herbata kukicha, bocha, czy karigane

Herbata produkowana z samych patyczków to coś niecodziennego. Wielu herbacianych entuzjastów widząc ją po raz[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.