Catuaba to ogólna nazwa preparatów pozyskiwanych z kory niewielkiego drzewa Trichilia catigua spokrewnionego z drzewem koki. Indianie Guarani nazwali tak tę roślinę co w ich języku oznacza „to co daje siłę indianom”. Charakterystycznie wyglądające drzewo catuaby ma gruby pień i korzenie w większości znajdujące się nad ziemią. Ma ciemnozielone liście i pomarańczowe kwiaty.

Herbata z Catuaby dobrze działa na problemy erekcją
Herbata z Catuaby dobrze działa na problemy erekcją

Herbata z Cautaby

Herbata z Cautaby zawiera: alkaloidy, garbniki, olejki aromatyczne oraz fitosterole. To właśnie te ostatnie są bliźniacze do ludzkich hormonów płciowych co czyni catuabę niezwykle silnym afrodyzjakiem.

Catuaba, właściwości

W naturalnej medycynie Ameryki Południowej catuaba stosowana jest na problemy z erekcją i popędem płciowym. Funkcjonuje tam nawet przysłowie, że do sześćdziesiątki mężczyzna płodzi dzieci, później robi to już catuaba. W związku z tym należy zachować pewne środki ostrożności. Po pierwsze nie należy przesadzić z ilością catuaby. Trzy filiżanki odwaru dziennie to właściwa ilość dla dorosłego człowieka. Nie powinno się podawać catuaby dzieciom oraz kobietom w ciąży ponieważ działania podnoszące libido mogą doprowadzić do skurczów macicy i powodować poronienie.

Catuaba. Afrodyzjak i lek na potencję.
Catuaba. Afrodyzjak i lek na potencję.

Catuaba wzmacniania układ odpornościowy i wzmaga namnażanie białych krwinek. Ma to znaczenie ponieważ, jak wykazały niedawne badania, regularnie przyjmowany odwar kory catuaba może pomóc w walce z wirusem HIV.

Catuaba jest również nazywana tonikiem na zszargane nerwy. Okazuje się, że dzięki trzem alkaloidom nazwanym catuabinami wspomaga pracę układu nerwowego pozwalając zwalczyć bezsenność i produkując endorfiny. Może zatem działać jako lekki antydepresant. Poprawia także pamięć i koncentrację. Dodaje energii.
Ponadto odwar z catuaby wspomaga układ krwionośny rozszerzając i uszczelniając naczynia krwionośne. Działa także przeciwzapalnie i bakteriobójczo.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.