ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4


Herbaty rozwijające się, które podbiły serca Eurpejczyków

Trudno jednoznacznie określić historię kwitnących herbat. Wiadomo, że do Europy zawitały w latach 80. ubiegłego wieku, pochodzą z Chin i są odzwierciedleniem chińskiej kultury. Proces stworzenia herbaty rozwijającej się jest trudny i długotrwały. Precyzyjna kompozycja wykonywana jest ręcznie, przy użyciu najmłodszych listków najczęściej białej, rzadziej zielonej herbaty, a także wybranych gatunków kwiatów. Herbata artystyczna spotykana najczęściej w postaci kulki lub serca, które pod wpływem temperatury stopniowo się rozwijają. Dzięki temu, oprócz oczywistych walorów smakowych, mamy okazję zaobserwować niezwykłe walory estetyczne. W ofercie Czajnikowy.pl znajdziesz kilka rodzajów herbaty rozwijającej się.

Herbata artystyczna – na jakie okazje?

Herbaty artystyczne są świetnym rozwiązaniem na co dzień, jeżeli chcesz aby zwykłe picie herbaty stało się małą, znaną z japońskiej kultury ceremonią. Z pewnością wywołasz też uśmiech na twarzy bliskiej osoby, jeżeli podarujesz taką herbatę w formie prezentu. Stworzysz także efekt wow, kiedy postawisz szklane naczynie z rozwijającym się kwiatem na stole, podczas kolacji z przyjaciółmi.

Sposób parzenia herbaty rozwijającej się

Parzenie herbaty rozwijającej się jest dziecinnie proste. Do dzbanka lub szklanki wlej przegotowaną wodę o temperaturze 90 stopni, a następnie włóż do środa herbacianą kulkę. Parz przez około 3-6 min. Listki delikatnie będą się otwierać, aż przybiorą kształt okazałego, kolorowego kwiatu.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.