ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 47 wyników

Najlepsza kawa ziarnista

-12%
Original price was: 32.00 zł.Current price is: 28.29 zł.
-12%
Original price was: 49.00 zł.Current price is: 43.05 zł.
-10%
Original price was: 45.00 zł.Current price is: 40.59 zł.
-10%
Original price was: 45.00 zł.Current price is: 40.59 zł.

Kawa w ziarnach – najbardziej aromatyczna kawa

Najsmaczniejsza kawa pochodzi ze świeżo zmielonych ziaren. W ziarnie zamyka się bowiem cały smak i aromat, który jest wydobywany podczas parzenia. Właśnie dlatego rekomendujemy zakup kawy w ziarnach i zmielenie jej bezpośrednio przed przygotowaniem napoju. Należy jednak pamiętać, że potrzebne są do tego akcesoria do kawy w postaci ekspresu lub młynka.

Arabica i Robusta – różnice

Arabica i Robusta to dwa najpopularniejsze gatunki kawy. Arabica uprawiana jest na terenach wyżynnych i górskich i wymaga odpowiedniego nasłonecznienia, nawodnienia oraz temperatury od 15 do 25 stopni. Ziarna Arabici są płaskie, podłużne i charakteryzują się łagodnym smakiem z często wyczuwalnymi czekoladowymi lub korzennymi nutami. Robusta to owoc kawy o zdecydowanie mniejszych wymaganiach upraw. Rośnie na terenach poniżej 900 m n.p.m. i w temperaturze do 30 stopni. Ziarna Robusty są mniejsze i owalne. Robusta ma intensywniejszy, bardziej gorzki smak zakończony nutami zbożowymi. Wyróżnia się także dwukrotnie wyższą zawartością kofeiny.

Kawa ziarnista – bogactwo wyboru

Kawy w ziarnach dostępne w Czajnikowy.pl pochodzą z najlepszych polskich i włoskich palarni. Dostępne są zarówno propozycje 100% Arabica, jak i mieszanki Arabica i Robusta. Niezależnie, czy poszukujesz intensywnej kawy do espresso, czy odmiany bardziej delikatnej, idealnej do cappuccino, znajdziesz u nas najwyższej jakości kawy ziarniste.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.