ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wyświetlanie 1–18 z 68 wyników

24.97 
24.97 
24.97 
24.97 

Herbaty japońskie, herbata z Japonii

W Japonii kultura picia herbaty jest bardzo rozwinięta. Jej początki sięgają VIII w n.e., kiedy to japoński mnich Eisai wprowadził zwyczaj picia herbaty podczas medytacji. To właśnie wtedy zaczęła kształtować się ceremonia parzenia i picia herbaty w tym kraju. W Japonii herbata jest traktowana jako symbol zdrowia oraz połączenia ciała i duszy. Uprawiana jest głównie w południowej Japonii, na dużo niższych wysokościach niż w Chinach, czy Indiach. Na niepowtarzalny smak i aromat herbat japońskich mają wpływ nie tylko wulkaniczne gleby, ale i zacienianie plantacji bambusowymi matami kilka tygodni przed planowanymi zbiorami. Dzięki temu możliwe jest zachowanie większej ilości chlorofilu.

Oryginalna japońska herbata

W ofercie Czajnikowy.pl znajdziesz zarówno czarne, jak i zielone japońskie herbaty. Na uwagę zasługuje m.in. herbata czarna Benifuki o głębokim, słodko-pikantnym smaku, której picie z uwagi na właściwości zalecane jest szczególnie po posiłkach, japońska zielona herbata Matcha charakteryzująca się mocnym aromatem i fantastycznym smakiem umami, czy japońska herbata zielona Bancha, którą na Japończycy pijają na co dzień.

Japońskie herbaty – zdrowotne właściwości

Japońska herbata oczyszcza organizm i neutralizuje wolne rodniki. Oprócz tego spowalnia proces starzenia, a także poprawia działanie układu pokarmowego oraz krwionośnego – reguluje ciśnienie i pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu i cukrów we krwi. Herbaty japońskie mają działanie odprężające i antydepresyjne. Zawarty w zielonej herbacie japońskiej fluor, chroni zęby przed próchnicą.

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.