Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Czerwona herbata znana jest od lat jako odchudzająca herbata. Czasem podważa się jej działanie, niestety nie odwołując się do odpowiednich badań. Dlatego zamiast słuchać zapewnień osób, których wiedza nie zawsze jest wystarczająca do wypowiadania się na tematy związane z herbatą, zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas opisem działania czerwonej herbaty pu-erh.

Jak działa odchudzająca herbata pu-erh?

  • Zawarty w czerwonej herbacie kwas galusowy ogranicza ilość tłuszczu trzewnego, czyli takiego, który osadza się na narządach wewnętrznych, gdy mamy złe nawyki żywieniowe.

  • Czerwona herbata obniża aktywność lipazy trzustkowej. Lipaza to enzym, który jest produkowany w trzustce, a wydziela się do dwunastnicy. Tam pod wpływem, między innymi, soli kwasów żółciowych przekształca się w formę czynną. Sprawia ona, że produkujemy kwasy tłuszczowe (w dużym uproszczeniu). Kwasy tłuszczowe natomiast pełnią rolę materiału zapasowego (czyli tłuszczu, którego chcemy się pozbyć podczas chudnięcia).

  • Dzięki zahamowaniu aktywności lipazy trzustkowej, tłuszcz, który spożywamy nie trawi się i nie wchłania, a zostaje wydalony z organizmu.

  • Pamiętajmy, że czerwona herbata również chroni wątrobę (dobra na kaca), obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko nowotworów całego przewodu pokarmowego oraz pozytywnie wpływa na skórę.

Herbata czerwona pu-erh Mini Beeng Cha Black 5 szt.
Herbata czerwona pu-erh Mini Beeng Cha Black 5 szt.

UWAGA: Nie poleca się czerwonej herbaty osobom z anemią, kobietom ciężarnym, karmiącym oraz podczas menstruacji.

Źródła:

  • Pu-Erh Tea Down-Regulates Sterol Regulatory Element-Binding Protein and Stearyol-CoA Desaturase to Reduce Fat Storage in Caenorhaditis elegans, autorstwa: YiHong Ding, XiaoJu Zou , Xue Jiang, JieYu Wu, YuRu Zhang, Dan Chen, Bin Liang, opublikowane 6 lutego, 2015 r.
  • www.ebi.ac.uk/interpro/entry/IPR002331

Fot. Jadwiga Janowska

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.