WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Do nowości na rynku sprzętów do parzenia kawy warto podchodzić z dużym dystansem i dozą nieufności. W wielu przypadkach obserwujemy efekt “spadającej gwiazdy”: z początku blask i podziw dla produktu, który ostatecznie ginie gdzieś w otchłani niebytu. Dripper Gabi Master A od koreańskiej firmy Glowbeans to jeden z nowszych gadżetów do parzenia kawy. Jego kariera dopiero się rozpoczyna, ale już teraz trudno przypuszczać, by podzielił los spisanej na straty większości.

Autorem tekstu jest Adam Laska, właściciel marki Kafar (kafar.info), który prowadzi szkolenia związane z przygotowywaniem kawy.

Dripper Gabi Master A

Urządzenie jest zrobione z przezroczystego plastiku, co moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem. Czasy, gdy użycie tego materiału wiązało się z toksycznymi substancjami przenikającymi do jedzenia, mamy już dawno za sobą. Zastosowanie plastiku pozwala na precyzję wykonania i łączenia się wszystkich części. Urządzenie jest lekkie, wytrzymałe, a dzięki dołączonemu pudełku łatwe w transporcie. Każda z czterech części posiada określoną funkcję:

  • Dyspenser na wodę – naczynie o pojemności 150ml, znajdujące się na samej górze konstrukcji. Jego zadaniem jest powolne i stabilne przekazywanie wody do środkowej części urządzenia.
  • Prysznic – zadaniem tej części jest równomierna dystrybucja wody. Liczne otwory znajdujące się na jego dnie przepuszczają wodę kropla po kropli, jednolicie zraszając całą powierzchnię kawy.
  • Dripper – cylindryczna część z otworem na spodzie, w której odbywa się proces zaparzania.
  • Adapter – płaski pierścień umożliwiający dostosowanie całej konstrukcji do średnicy kubka.
Filtry papierowe do zaparzacza Gabi 100 szt.
Filtry papierowe do zaparzacza Gabi 100 szt.

Wyjątkowość Gabi polega na wyeliminowaniu zmiennych wynikających z techniki parzenia kawy. Dzięki zastosowaniu dyspensera wody oraz specjalnego sitka dystrybuującego wodę do zmielonej kawy, każde kolejne zaparzenie odbywa się w identycznych warunkach. Nasza ingerencja w proces parzenia została ograniczona do wybrania odpowiedniej temperatury wody, stopnia zmielenia i ilości użytej kawy. Wystarczy więc napełnić urządzenie gorącą wodą, a reszta wydarzy się sama. To świetna wiadomość dla ludzi, którzy nie chcą tracić czasu na ciągłe pilnowanie zaparzania kawy. Dzięki stosunkowo niskiej cenie, urządzenie stanowi ciekawą alternatywę dla ekspresów przelewowych.

Dripper do kawy Gabi 150ml
Dripper do kawy Gabi 150ml

Nie można przemilczeć analizy smaku kawy przygotowanej przy użyciu Gabi Master A, który zdecydowanie jest jego atutem. Napar jest aromatyczny, wyróżnia się słodyczą, zazwyczaj trudną do wydobycia z kawy. Gęstość i tekstura (Body) kawy jest bardzo przyjemna.

Gabi Master A eliminuje z procesu parzenia najbardziej niestabilny czynnik, jakim jest barista. Bierze sprawy w swoje ręce, a efekty tego są naprawdę zadowalające. Pomimo tego, że wciąż jest to nowinka na rynku, zasługuje na uwagę, gdyż z pewnością jest to pozycja wyjątkowa.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Latte art – wzory krok po kroku: serce

Aby wykonać latte art serce, w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby stworzyć odpowiednią[...]

Zbiory herbaty – kiedy?

W zależności od regionu geograficznego, zbiór herbaty odbywa się o różnych porach roku i ma[...]

Czy warto parzyć kawę metodą cold brew? Wady

Fala ekscytacji metodą cold brew przelewa się przez Polskę z coraz większą siłą. Trudno nie[...]

Przegląd yerba mate: Cruz de Malta (ostrokrzew paragwajski) – opinie

Kiedy przyglądamy się liściom, nasuwa nam się na myśl słowo „elegancka”, ma równe liście i[...]

Herbata ziołowa Przeciw Grypie. Najlepsza herbata ziołowa na przeziębienie

Tymianek, dziewanna, czarny bez, lipa to zioła, które świetnie działają na nasz organizm w czasie[...]

Jak zrobić yerba mate w kokosie? Przepis

Funkcjonujący w popkulturze obraz kokosowego drinka z parasolką i słomką stał się niemalże ikoną tropikalnych[...]

Jak powstała czarna herbata?

Po pierwszym kontakcie z herbatą, Europejczycy sądzili, że czarna i zielona herbata pochodzą z różnych[...]

Naczynia do Yerba Mate z owoców: Wyniki Konkursu

Dziękujemy Wszystkim za przesłane prace konkursowe, wszystkie trzymają naprawdę bardzo dobry poziom. Niestety nagroda główna[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.