ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

W tym roku już po raz dziewiąty w Cieszynie spotkają się miłośnicy dobrej herbaty, a po Wzgórzu Zamkowym unosić się będą aromaty wszystkich stron świata. W dniach 1 i 2 lipca 2017 po raz kolejny otworzą się bramy Święta Herbaty – festiwalu kultury herbacianej otwartego dla wszystkich uczestników bez względu na wiek, wyznanie czy światopogląd. Święto Herbaty to przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną się rozwijać, odkrywać nieznane i dzielić się tym z innymi. To miejsce wymiany doświadczeń i zajawek, emocji, myśli, poglądów, umiejętności, wrażeń, namiętności i smaków. Spokój i przyjemna atmosfera są jedną z dewiz, którymi Święto Herbaty urzeka wielu. Święto Herbaty jest miejscem spotkań, gdzie możesz zapomnieć o codziennych zmartwieniach i po prostu być sobą.

Herbaciani mistrzowie

Również w tym roku organizatorzy przygotowali szeroką gamę degustacji herbacianych, warsztatów, wykładów oraz koncertów. Będzie można spróbować najświeższych i najlepszych herbat z egzotycznych regionów świata, a także doświadczyć smaków, o których wcześniej nie miało się pojęcia. Swoim doświadczeniem podzielą się herbaciani mistrzowie z Polski, tacy jak Wojciech Woźniak, który opowie o sekretach wyjątkowej herbaty pu-erh, pojawi się też wielu ekspertów z Czech i Słowacji.

Święto Herbaty 9 - 1-2 lipca 2017: plakat imprezy
Święto Herbaty 9 – 1-2 lipca 2017: plakat imprezy

Warsztaty

Nie zabraknie także bogatej oferty warsztatów. Będzie można zagłębić się w tajemnice zielarstwa i nauczyć się, jak rozpoznawać i przygotowywać zioła, a także dowiedzieć się o ich sile i wpływie na zdrowie. Przy akompaniamencie fletów i bębnów można będzie doświadczyć terapeutycznych technik oddziaływania na wyobraźnię. Nie zabraknie też sporej dawki śmiechu podczas zajęć jogi, które poprowadzi Piotr Bielski. Na scenie muzycznej wystąpią różne zespoły, np. Luuz Galicja Band, zespół, którego muzyka akordeonowa przyniesie na Święto Herbaty klimat południowych miast, Patrik Kee swoimi wokalnymi improwizacjami wprowadzi nas w tajemniczą legendę Iwanczaju, a dla pasjonatów muzyki i rękodzieła obowiązkowym punktem programu będzie warsztat wyrabiania bambusowych fletów! Integralną częścią programu są spotkanie podróżnicze. Pojawią się m. in. John Gope, który przybliży nam swoją podróż archipelagu Nowej Kaledonii, Kasia Byrtek, która opowie jaki wpływ ma masowa turystyka na środowisko w Tajlandii. Tych, którzy myśleli kiedyś o podróży dookoła świata autostopem, zapraszamy na inspirujące spotkanie z Pavlem Klegą, który przez 2,5 roku pokonał dystans ponad 22 000 km!

Żywa Biblioteka

Podczas tegorocznej edycji pojawi się również Żywa Biblioteka. Jest unikalnym projektem, którego celem jest przezwyciężanie stereotypów. Goście przyjmują miano „Żywych Książek”. Na 30 minut można kogoś „wypożyczyć”, wtedy „czytelnik” ma okazję zadać nurtujące go pytania.

Zbiórka charytatywna

W tym roku organizatorzy połączyli siły z organizacją Mała Polska w Nepalu, która pomaga ludziom dotkniętym przez trzęsienie ziemi. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę szkół w Nepalu. Podczas festiwalu pojawi się wiele stoisk sprzedających akcesoria herbaciane, ceramikę, ubrania i instrumenty.

Cena

Cena jednodniowego karnetu wynosi 25zł i obejmuje wstęp na wszystkie wydarzenia podczas pierwszego dnia festiwalu. Dzieci i młodzież do lat 15 pod opieką rodziców mają wstęp wolny. Podczas Święta Herbaty Wzgórze Zamkowe będzie otwarte dla zwiedzających i dla tych, którzy woleliby jedynie rozłożyć sobie koc, napić się dobrej herbaty i porozmawiać. Dalsze informacje o programie będzie można znaleźć na stronie festiwalu: www.swietoherbaty.pl

„Myślę, że połączenie poezji SilSila, przyjacielskiej atmosfery wraz z morzem herbaty i wieloma inspirującymi spotkaniami okaże się niezwykłą mieszanką.” – mówi Mariola Kluza, organizatorka festiwalu.

Organizatorzy: Fundacja Laja, Herbaciarnia Laja, Petrklíč help z. s., Opowiadamy o świecie
Partnerzy: DDM Český Těšín, ASK ČR, Zamek Cieszyn.

Źrodło: materiały prasowe Święta Herbaty

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Herbata z pigwą i geranium – przepis

Kresowiacy mają bogatą kulturę nie tylko związaną z twórczością znanych osób z tych regionów ale[...]

Dzika biała herbata Yunnan Wild Tea Buds

Yunnan Wild Buds zaskakuje smakiem, nie jest podobna do białych herbat, które piłam wcześniej. Doskonale[...]

Zielona herbata a cukrzyca

Zielona herbata jest odpowiednim napojem dla osób z cukrzycą. Nie tylko będąc bogatym w prozdrowotne[...]

Matcha Zielona Herbata na Zimno z Lodem, przepis na herbatę Matcha

Przepis na Matchę na zimno z shakera. Do przygotowania potrzebujemy: Matchę, szklankę, shaker, lód, sitko,[...]

Papież Franciszek Jorge Bergoglio pije Yerba Mate

Papież Franciszek I Jorge Bergoglio pije Yerba Mate. Nowo wybrany papież Jorge Bergoglio pochodzi Argentyny,[...]

Herbata zielona Sencha

Sencha to japońska herbata zielona produkowana obecnie także w Chinach. Jest najpopularniejszą zieloną herbatą dzięki[...]

Matchbata, Foks and Foka Matcha Gruszka i Limonka: test, opinie i przepis na Matcha Tonic

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszymi opiniami dotyczącymi butelkowanej Matchy. Przedstawiamy również prosty przepis na[...]

Przepis na colę z herbaty i przypraw

Napoje typu cola, choć kojarzą się z jedną, dwiema wiodącymi markami, są popularne na całym[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.