ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Coraz popularniejszy czystek ma wiele prozdrowotnych właściwości, które zapewniły mu rosnące uznanie. Nie mówiliśmy jeszcze o jednej właściwości, która zwłaszcza o tej porze roku może spotkać się z zainteresowaniem. Chodzi tutaj o zdolność czystka do odstraszania drobnych owadów, w tym szczególnie uciążliwych komarów i kleszczy.

Okazuje się, że czystek zawiera substancje, których zapach działa drażniąco na wspomniane owady zapewniając nam skuteczną ochronę przed nimi.

Jak stosować czystek?

Stosować go można w tym celu na wiele sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście picie naparu z czystka. Zwłaszcza tę metodę polecamy gdyż czystek ma szereg innych cennych właściwości, dla których jest często pity i efekt odstraszania owadów można osiągnąć niejako przy okazji. Aby czystek jednak zadziałał pić należy go długo i regularnie. Zasada jego działania w tym przypadku polega na wydalaniu z potem produktów metabolizmu, w tym substancji znajdujących się w wypitym naparze czystka. Mówiąc wprost, przy długotrwałym piciu czystka nasza skóra zaczyna dla owadów pachnieć nieapetycznie, choć my sami tego nie czujemy.

Inny sposób sprowadza się do przygotowania mocnego naparu czystka i naniesieniu go na skórę lub ubranie. Najłatwiej jest to zrobić używając butelki ze spryskiwaczem, na przykład do kwiatów. Wlany do butelki napar łatwo jest w ten sposób rozpylić na narażonych na ataki owadów częściach ciała i… na swoich pupilach. Ponieważ również one mogą w ten sposób zostać zabezpieczone przez kleszczami. Komary raczej nie dokuczają psom i innym futrzakom lecz kleszcze wprost uwielbiają futro. Wie to każdy właściciel psa. Po powrocie ze spaceru z psem w czasie którego złapaliśmy kleszcza możemy być pewni, że nasz pupil ma ich w futrze kilkanaście. Spryskanie czworonoga naparem z czystka pozwoli skutecznie zabezpieczyć go przed kleszczami i co niemniej ważne nie zaszkodzi naszemu pupilowi.

Czy czystek jest bezpieczny?

To kolejna ważna cecha stawiająca naturalny napar z czystka ponad kupnymi substancjami owadobójczymi i odstraszającymi insekty. Niestety w większości są to substancje chemiczne, których działanie może być dla nas szkodliwe. Uważać należy na oczy i usta, możemy nabawić się także podrażnienia skóry. Z psami sprawa wygląda jeszcze gorzej ponieważ trudno uniknąć spryskania psiego pyska lub oczu w czasie stosowania spraju. Albo więc ryzykujemy pozostawienie niezabezpieczonych obszarów ciała lub podrażnienie wrażliwych miejsc. Przy czystku nie musimy się niczego obawiać. Jego napar nie jest szkodliwy w kontakcie ze skóra, a przypadkowe spożycie czystkowego sprayu na owady przez naszego pupila nie zaszkodzi mu wcale.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Herbata zielona Jeoncha Koreańska, opinie

Liście w wygrzanym gaiwanie pięknie pachną, czuję, że mam do czynienia z wysokiej jakości zieloną[...]

Przepis na letni odżywczy koktajl z herbatą Matcha

Matcha – czyli mielona na mąkę zielona herbata japońska – jest powszechnie wykorzystywana w azjatyckich[...]

Herbata z pigwą i geranium – przepis

Kresowiacy mają bogatą kulturę nie tylko związaną z twórczością znanych osób z tych regionów ale[...]

Herbata z prowincji Darjeeling, Steinthal: parzenie, opinie

Ogród Steinthal jest jednym z ponad 80 słynnych indyjskich ogrodów herbacianych. Położony jest w zachodniej[...]

Rodzaje yerba mate: chimarrao, argentyńska, paragwajska, urugwajska

Co kraj to obyczaj. Okazuje się także, że co kraj to yerba mate. Nie trzeba[...]

1 Comments

Jak wyczyścić dzbanek zaparzacz IngenuiTEA?

Czyszczenie zaparzacza IgenuiTEA jest bardzo proste. Można bez problemu myć go w zmywarce: wystarczy zdjąć[...]

Ile jest rodzajów herbaty?

Generalnie herbatę można podzielić botanicznie na gatunki, podgatunki i kultywary, czyli odmiany uprawne rośliny. Same[...]

5 porad, jak zaparzyć idealnie zieloną herbatę liściastą

Jakość wody znacząco wpływa na smak zielonej herbaty - twierdzą eksperci. Jaką wodę wybrać do[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.