WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Coraz popularniejszy czystek ma wiele prozdrowotnych właściwości, które zapewniły mu rosnące uznanie. Nie mówiliśmy jeszcze o jednej właściwości, która zwłaszcza o tej porze roku może spotkać się z zainteresowaniem. Chodzi tutaj o zdolność czystka do odstraszania drobnych owadów, w tym szczególnie uciążliwych komarów i kleszczy.

Okazuje się, że czystek zawiera substancje, których zapach działa drażniąco na wspomniane owady zapewniając nam skuteczną ochronę przed nimi.

Jak stosować czystek?

Stosować go można w tym celu na wiele sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście picie naparu z czystka. Zwłaszcza tę metodę polecamy gdyż czystek ma szereg innych cennych właściwości, dla których jest często pity i efekt odstraszania owadów można osiągnąć niejako przy okazji. Aby czystek jednak zadziałał pić należy go długo i regularnie. Zasada jego działania w tym przypadku polega na wydalaniu z potem produktów metabolizmu, w tym substancji znajdujących się w wypitym naparze czystka. Mówiąc wprost, przy długotrwałym piciu czystka nasza skóra zaczyna dla owadów pachnieć nieapetycznie, choć my sami tego nie czujemy.

Inny sposób sprowadza się do przygotowania mocnego naparu czystka i naniesieniu go na skórę lub ubranie. Najłatwiej jest to zrobić używając butelki ze spryskiwaczem, na przykład do kwiatów. Wlany do butelki napar łatwo jest w ten sposób rozpylić na narażonych na ataki owadów częściach ciała i… na swoich pupilach. Ponieważ również one mogą w ten sposób zostać zabezpieczone przez kleszczami. Komary raczej nie dokuczają psom i innym futrzakom lecz kleszcze wprost uwielbiają futro. Wie to każdy właściciel psa. Po powrocie ze spaceru z psem w czasie którego złapaliśmy kleszcza możemy być pewni, że nasz pupil ma ich w futrze kilkanaście. Spryskanie czworonoga naparem z czystka pozwoli skutecznie zabezpieczyć go przed kleszczami i co niemniej ważne nie zaszkodzi naszemu pupilowi.

Czy czystek jest bezpieczny?

To kolejna ważna cecha stawiająca naturalny napar z czystka ponad kupnymi substancjami owadobójczymi i odstraszającymi insekty. Niestety w większości są to substancje chemiczne, których działanie może być dla nas szkodliwe. Uważać należy na oczy i usta, możemy nabawić się także podrażnienia skóry. Z psami sprawa wygląda jeszcze gorzej ponieważ trudno uniknąć spryskania psiego pyska lub oczu w czasie stosowania spraju. Albo więc ryzykujemy pozostawienie niezabezpieczonych obszarów ciała lub podrażnienie wrażliwych miejsc. Przy czystku nie musimy się niczego obawiać. Jego napar nie jest szkodliwy w kontakcie ze skóra, a przypadkowe spożycie czystkowego sprayu na owady przez naszego pupila nie zaszkodzi mu wcale.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Zielona herbata Milky Mao Feng parzenie, opinie

Herbata Milky Mao Feng pochodzi z Chin, dokładniej z prowincji Hubei. Nazwa „Mao Feng” odnosić[...]

Kawa Peaberry – co musisz wiedzieć

Peaberry, PB, ziarno perłowe czy caracol - wszystkie te nazwy odnoszą się do specyficznej, okrągłej[...]

Herbata zielona Lung Ching, chińska herbata zielona parzenie

Smocze Źródło, Dragon's Well, Longjing, Smocza Studnia. Jest to jedna z najlepszych chińskich herbat zielonych,[...]

Matcha Japońska a Matcha Chińska: czym różni się zielona sproszkowana herbata Matcha

Dlaczego Matcha jest taka droga albo dlaczego Matcha jest taka tania: wiele osób zadaje sobie[...]

Herbata na bóle menstruacyjne

Czy herbata może pomóc przy bólach menstruacyjnych to zagadnienie, które nie tylko powinno zainteresować kobiety.[...]

Lebu Cha – przepis na herbatę z cytryną i solą po indyjsku

Potrzebne składniki na pół litra wody to łyżka czarnej herbaty dającej mocny napar, najlepiej asamskiej,[...]

Bastek Herbata Zielona Gunpowder z Ananasem, z Żurawiną test, opinie, z przymrużeniem oka

Przetestowaliśmy herbatę: Bastek Herbata Zielona Gunpowder z Ananasem oraz Bastek Herbata Zielona Gunpowder z Żurawiną.

Herbata Ceylon

Ceylon OP Dimbula Uduwela to smaczna i świeża herbata pita samodzielnie, czy z dodatkiem mleka[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.