Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Nazwa i logo Kraus

Nazwa Kraus pochodzi od nazwiska założyciela firmy Francisco Krausa, który jako imigrant osiadł w Misiones w Argentynie wraz z rodziną i podjął się produkcji yerba mate. Obecny właściciel marki Milton Kraus, wnuk Francisco zaprojektował logo w postaci konika polnego. Inspiracją było dla niego wspomnienie z dzieciństwa. Gdy znoszono ze zbiorów wielkie paki świeżych liści mate, wyskakiwały z nich koniki polne, uwięzione wraz z liśćmi. Mały Milton zawsze czekał na tę chwilę i obserwował jak wracają na pola.

Yerba mate Kraus Pure Leaf 500g
Yerba mate Kraus Pure Leaf 500g

Producent Kraus

Kraus to rodzinna firma, której początki datuje się na 1894 rok kiedy to rodzina przybyła z Austrii. Kolejne pokolenia rozwijały rodzinny biznes wprowadzając innowacje i usprawnienia czyniąc markę konkurencyjną oraz obecną na światowym rynku. Firma zajmuje się produkcją yerba mate i herbaty kładąc nacisk na jej naturalność i wysoką jakość. Produkty Kraus posiadają wiele certyfikatów upraw organicznych oraz handlu fair trade. Uprawy znajdują się w Santo Domingo Savio i San Ignacio w Misiones w Argentynie.

 

Produkty Krausa

Mate Kraus produkowana jest przy użyciu innowacyjnej metody suszenia liści gorącym powietrzem co daje wyjątkowy smak mate wolnej od dymu. W ofercie marki Kraus znajduje się zwykła mate organiczna oraz jej nieco mocniejsza odmiana Gaucho w „kowbojskim” stylu, wersja Pioniero produkowana jest z całego krzewu zaś mate Pure Leaf składa się jedynie z listków, bez łodyżek i pyłu. Wersja Silvestre to mate aromatyzowana miętą pieprzową.

Yerba mate Kraus Gaucho 500g
Yerba mate Kraus Gaucho 500g

Smak i aromat Krausa

Przyjemny i roślinny, wolny od nut dymnych. Pojawiają się akcenty czekoladowe i mleczne, a także świeże nuty cytrusów i ziół. Jest to mate o średniej cierpliwości, nieco szybko się wypłukuje, jej smak nie jest przytłaczający. Jest pełna słońca i świeżości.

Ogólna ocena Krausa

W mojej subiektywnej ocenie Kraus jest to jedna z lepszych yerba mate na rynku, zajmuje pierwsze miejsce na mojej prywatnej liście ulubionych mate. Wysoka jakość produktu w połączeniu z troską o środowisko i organiczne uprawy sprawia, że widzę duży potencjał przed tą marką. Jest to propozycja dobra dla każdego, łącznie z osobami zaczynającymi dopiero z mate. Niezadowoleni mogą być jedynie miłośnicy typowej paragwajskiej mate o dymnym aromacie i długim sezonowaniu.

Yerba mate Kraus Silvestre miętowa 500g
Yerba mate Kraus Silvestre miętowa 500g

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok
Fot. główna: Jadwiga Janowska

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.