Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Herbata wspomaga leczenie otyłości. Wystarczą dwie filiżanki herbaty dziennie

Wiele osób chciałoby, żeby filiżanka herbaty pozwalała pozbyć się zbędnych kilogramów. Mamy dobrą wiadomość: w połączeniu z ćwiczeniami, herbata wspomaga leczenie otyłości.

W oparciu o publikację “Green Tea Catechin Consumption Enhances Exercise-Induced Abdominal Fat Loss in Overweight and Obese Adults, The Journal of Nutrition (2008 r.)”, można stwierdzić: picie herbaty redukuje tkankę tłuszczową.

Herbata wspomaga leczenie otyłości. Wystarczą dwie filiżanki herbaty dziennie
Herbata wspomaga leczenie otyłości. Wystarczą dwie filiżanki herbaty dziennie

132 osoby z nadwagą zostały poddane 12 tygodniowemu testowi. Grupa, która tylko wykonywała ćwiczenia 3 razy w tygodniu, zredukowała tkankę tłuszczową średnio o 0,3%. Tymczasem badani, którzy wypijali 625 mg katechin (w tym 214,4 mg EGCG) dziennie i również ćwiczyli 3 razy w tygodniu zredukowali tkankę tłuszczową o średnio 7,7% (maksymalnie o 11,7%, minimalnie o 3,8%). Co ciekawe, badani nie mieli zmieniać swojej diety.

Czy 214,4 mg EGCG to dużo?

Zgodnie z bazą dany USDA, średnia zawartość EGCG w filiżance zielonej herbaty wynosi 116,7 mg. Dlatego już dwie filiżanki (2x150ml) załatwiają sprawę.

Tekst po polsku na podstawie: teaguardian.com/tea-health

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.