Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na rabaty.

Często zdarza się, że Bombilla zatyka się, podczas picia naszej ulubionej Yerba Mate. Wtedy zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje i szukamy winnych: Yerba Mate jest zbyt pylasta, kupiliśmy złą Bombillę, która ma za duże otwory albo wybraliśmy zły model Bombilli. Jednak nie należy się tym bardzo przejmować i po prostu pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Porady na zatykającą się bombille

1. Yerba Mate w dużych opakowaniach ma duży pyłu na dole kartonika. Kiedy dochodzimy do końca paczki Yerba Mate należy wymieszać liście z pyłem z dołu. Wtedy nie zostaniemy z samym pyłem, który daje przecież największego kofeinowego kopa.

2. Najlepiej nasypać Yerba Mate do naczynia, następnie włożyć Bombillę i dopiero zalewać wodą, wtedy jest mniejsza szansa na zatykanie się naszej rurki z sitkiem do Yerby.

3. Jeśli wkładamy Bombillę po zalaniu wodą, najlepiej zatkać palcem górny otwór Bombilli (do którego przykładamy usta).

4. Podczas picia Yerba Mate unikamy mieszania Bombillą.

5. Zdecydowanie nie należy zbyt mocno pociągać Yerby przez Bombillę. Gdy czujemy, że opór jest zbyt duży: dobrze jest delikatnie przedmuchać Bombillę.

6. Jeśli mamy bardzo pylastą Yerba Mate i męczy nas picie przez Bombillę, może warto spróbować zaparzyć ją w kubku i przecedzić przez sitko? Też dobrze smakuje, a my nie będziemy się denerwować podczas picia.

7. Pamiętajcie, że Bombille, nawet wysokie modele (drogie) nie są idealne i też mogą się zatykać. To po prostu jest taki patent.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Jak poprawić smak yerba mate?

My chcemy dziś zastanowić się jak wpłynąć na smak yerba matę, który nie do końca[...]

Co to Yerba Mate

Herbata Yerba Mate, zielona herbata Yerba Mate? Czym jest Yerba Mate? Yerba Mate to roślina[...]

Tymbark Next Cytryna Limonka Zielona Herbata, opinie

"Cytryna Limonka" spodoba się tylko tym którzy zasmakowaliby w łączeniu rozpuszczalnej cytrynowej herbaty z kiepskim[...]

La Merced yerba mate. Rodzaje, smak i zalety

Koneserski charakter tej marki podkreśla zamieszczony na opakowaniu nowoczesny diagram pozwalający się zorientować w profilu[...]

Naturalny słodzik do herbaty Stewia zamiast cukru

Stewia to roślina, która występuje dziko i jest uprawiana w Ameryce Południowej. Teraz uprawa się[...]

Czy herbata owocowa jest zdrowa?

Odpowiedź na pytanie czy takie napary są zdrowe nasuwa się nam więc sama. Są zdrowe[...]

Zawartość kofeiny w herbacie, zawartość taniny w herbacie, tanina i kofeina w herbacie

Najbardziej pobudzającą (największa % ilość kofeiny) jest herbata zielona Gyokuro (0,16%), która jednocześnie posiada najwięcej[...]

Herbata a nadciśnienie

Wśród publikacji wydziału medycznego Uniwersytetu Harwarda znajdujemy informację, że badani, pijący herbatę czarną wykazali spadek[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.