Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Często zdarza się, że Bombilla zatyka się, podczas picia naszej ulubionej Yerba Mate. Wtedy zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje i szukamy winnych: Yerba Mate jest zbyt pylasta, kupiliśmy złą Bombillę, która ma za duże otwory albo wybraliśmy zły model Bombilli. Jednak nie należy się tym bardzo przejmować i po prostu pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Porady na zatykającą się bombille

1. Yerba Mate w dużych opakowaniach ma duży pyłu na dole kartonika. Kiedy dochodzimy do końca paczki Yerba Mate należy wymieszać liście z pyłem z dołu. Wtedy nie zostaniemy z samym pyłem, który daje przecież największego kofeinowego kopa.

2. Najlepiej nasypać Yerba Mate do naczynia, następnie włożyć Bombillę i dopiero zalewać wodą, wtedy jest mniejsza szansa na zatykanie się naszej rurki z sitkiem do Yerby.

3. Jeśli wkładamy Bombillę po zalaniu wodą, najlepiej zatkać palcem górny otwór Bombilli (do którego przykładamy usta).

4. Podczas picia Yerba Mate unikamy mieszania Bombillą.

5. Zdecydowanie nie należy zbyt mocno pociągać Yerby przez Bombillę. Gdy czujemy, że opór jest zbyt duży: dobrze jest delikatnie przedmuchać Bombillę.

6. Jeśli mamy bardzo pylastą Yerba Mate i męczy nas picie przez Bombillę, może warto spróbować zaparzyć ją w kubku i przecedzić przez sitko? Też dobrze smakuje, a my nie będziemy się denerwować podczas picia.

7. Pamiętajcie, że Bombille, nawet wysokie modele (drogie) nie są idealne i też mogą się zatykać. To po prostu jest taki patent.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.