Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Jakie zioła są dobre na przeziębienie i zapobiegają grypie? Co wzmocni nasz organizm a co pomoże schudną lub się zrelaksować? Odcinek we wczesnośredniowiecznym klimacie poświęcony tradycyjnym polskim ziółkom.

Herbaty ziołowe:

  • Liście maliny właściwej, czy też maliny zwyczajnej poprawiają florę bakteryjną w jelitach i zawierają dużo witamin.
  • Dziurawiec to najbardziej znany ziołowy antydepresant. Ma właściwości odkażające, bakteriobójcze, a stosowany zewnętrznie przyspiesza gojenie się ran. Powinno się go używać pod kontrolą lekarza, bo mogą wystąpić działanie niepożądane. Unikać go powinny kobiety w ciąży i używające środków antykoncepcyjnych.
  • Pokrzywa zawiera bardzo dużo witamin, poprawia przemianę materii, oczyszcza. Ważne dla mężczyzn: ogranicza rozrost prostaty. Większość środków dostępnych w aptekach bazuje właśnie na składzie a tym samym właściwościach pokrzywy. Przy długotrwałym stosowaniu może obciążać nerki i wątrobę. Chłosta pokrzywą działa dobrze na reumatyzm.
  • Mięta jest żółciopędna i wzmaga wydzielanie soków trawiennych. Polecana po posiłkach.
  • Melisa działa odprężająco, relaksująco i uspokajająco.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.