Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Herbata w lecie

W lecie możemy pić właściwie każdą herbatę. Paradoksalnie najlepiej ugasi pragnienie gorącą herbata, a nie zimna, która daje tylko złudne wrażenie chwilowego ochłodzenia. Ciepła herbata nie zmusza naszego organizmu do pracy, tj. wyrównania temperatury zimnej herbaty do temperatury naszego ciała, a tym samym nie powoduje ubytku energetycznego.

Herbata zielona En Shi Yu Lu drogocenna rosa organiczna organic
Herbata zielona En Shi Yu Lu drogocenna rosa organiczna organic

Dobrą propozycją na lato jest zielona herbata, która naturalnie wychładza organizm a przy tym zawiera dużo przeciwutleniaczy. Możemy też skusić się na herbatki owocowe na bazie hibiskusa, które zawierają dużo witaminy C.

Herbata na jesień

Kiedy przychodzi chłodna jesień powinniśmy unikać – zwłaszcza w okresie przeziębień – herbaty zielonej, która nie rozgrzewa organizmu. Tu najlepiej sprawdzi się herbata czarna i herbatki ziołowe. Ziołowe herbatki są określane też jako funkcjonalne i często sprzedawane w aptekach. Herbata ziołowa może mieć działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Najlepiej sprawdzi się rumianek (dzięki zawartości choliny, która łagodzi kaszel), lapacho (lapachol działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie), vilcacora (podnosi odporność), czy mięta (która wychładza, ale działa antybakteryjnie).

Herbata ziołowa Vilcacora Koci Pazur
Herbata ziołowa Vilcacora Koci Pazur

Herbata na zimę

W zimie polecamy herbatę czarną. Ciepła czarna herbata rozgrzewa organizm i dostarcza kofeiny, która wspomaga aktywność organizmu do walki z przeziębieniami. Warto pamiętać, żeby nie pić wrzącej herbaty, która spożywana w nadmiarze może przyczyniać się do zwiększonego ryzyka zachorowań na raka krtani i przełyku. W zimie warto do herbaty dodawać przyprawy, które nie tylko urozmaicają smak herbaty, ale znacząco podnoszą jej dobroczynne właściwości.

Herbata czarna Rosyjska Karawana
Herbata czarna Rosyjska Karawana

Cytryna dodana do herbaty wzbogaca herbatę o witaminę C, która jest wskazana w okresie przeziębień. Kardamon łagodzi kaszel. Anyż ma właściwości wykrztuśne. Lukrecja ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i wykrztuśne. Napar z korzenia lukrecji świetnie nadaje się do zwalczania infekcji gardła.

Herbata na wiosnę

Na wiosnę herbatki owocowe polecane są chyba wszystkim. Nie zawierają liści herbaty, więc nie ma żadnych problemów z obecnością kofeiny. Jeśli herbata jest dobrej jakości, nie zawiera cukrów ani żadnych ulepszaczy.  W zależności od owocu, z którego są przygotowywane, polecane są one jako bogate w witaminy oraz posiadające te same pozytywne właściwości co owoce. I tak na przykład herbatka z malin polecana jest przy przeziębieniach, herbatka z żurawiny przy problemach z drogami moczowymi, herbatka z róży przy awitaminozach. Owoce są zdrowe, więc siłą rzeczy i dobrej jakości napar z owoców efekt prozdrowotny również będzie posiadał.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.