Jak zrobić w domu dobre i zdrowe Bubble Tea?

Przede wszystkim będzie nam potrzebna tapioka, którą możecie zakupić w sklepach ze zdrową żywnością. Doprowadzamy wodę do wrzenia i wrzucamy białe kuleczki tapioki. Ważne, żeby wrzucić je do gotującej się wody, a nie do zimnej i doprowadzić do wrzenia, bo wyjdzie nam tapiokowa papka. Tapiokę gotujemy przez 30 minut, a następnie przykrywamy i odstawiamy na kolejne pół godziny.

W międzyczasie przygotowujemy czarną herbatę i mleko. Herbatę parzymy 3 minuty (a nawet troszkę dłużej), ma być mocna bo będziemy ją słodzić i dodawać mleko. Mleko podgrzewamy i jeśli mamy spieniacz, spieniamy. Gotowe kuleczki tapioki (już miękkie i przyjemne do żucia) wsypujemy na dno szklanki. Dodajemy 40 ml słodkiego syropu cukrowego lub słodzimy cukrem wedle uznania. Zalewamy całość mlekiem i dodajemy herbatę.

Gotowe! Bubble Tea to nie tylko pyszna słodka czarna herbata z mlekiem, ale również pożywna lekkostrawna tapioka, którą możemy wyjeść łyżeczką w trakcie picia Bubble Tea. Jeżeli posiadamy odpowiednio grubą słomkę, polecamy wypicie kuleczek z naszą herbatą.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.