Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Czarka energetycznej herbaty

Autorką tekstu jest Joanna (Liu Mulan Blog)

Według medycyny chińskiej, każdy płyn czy pokarm posiada w sobie jakąś wartość energetyczną. Mamy jesień, warto więc zwrócić uwagę, na to jakie herbaty posiadają tzw. energię rozgrzewającą.

Najbardziej energetyczne są pod tym kątem herbaty czarne (w chińskiej nomenklaturze czerwone) oraz wysoko fermentowane herbaty oolong. Ciekawostką są zielone japońskie herbaty, specjalnie produkowane na tę porę roku. Kuradashi Sencha, która jest specjalnie magazynowana właśnie na czas jesieni oraz Hojicha, która mimo, że jest zieloną herbatą, przechodzi proces prażenia. Zmienia to jej wartość energetyczną z chłodzącej na rozgrzewającą.

Czarka energetycznej herbaty: Lan Gui Ren
Czarka energetycznej herbaty: Lan Gui Ren
Czarka energetycznej herbaty: Lan Gui Ren Parzenie
Czarka energetycznej herbaty: Lan Gui Ren Parzenie

Herbaty idealne na jesień

Interesującą opcją na jesień jest chińska herbata Lan Gui Ren, czyli herbata oolong obtoczona w sproszkowanym korzeniu żeń-szenia oraz sproszkowanym korzeniu lukrecji. Takie połączenie zapewni nam sporą dawkę wzmocnienia i poprawi naszą koncentrację.  Nie jest to herbata dla każdego ze względu na specyficzny posmak, który niestety nie każdemu przypadnie do gustu. Warto jednak spróbować ze względu na fantastyczne rozgrzewające działanie.

Jak wspominałam wcześniej wszystkie herbaty oolong, które są mocniej fermentowane będą również właściwym wyborem. A jest w czym wybierać! Moją ulubioną herbatą tego typu jest Bai Hao Oolong czyli Oriental Beauty o wspaniałym miodowym aromacie.

Czarka energetycznej herbaty: Herbata Jesienią
Czarka energetycznej herbaty: Herbata Jesienią

Jeśli chodzi o herbaty czarne, to tu mój wzrok również zwraca się ku Chinom.

Aczkolwiek, nie tylko chińskie czarne herbaty powinny zwrócić naszą uwagę. Nie zapominajmy o  fenomenalnych indyjskich Darjeelingach z drugiego zbioru, które również mają w sobie sporą dawkę energetyczną.  Nawet najbardziej masowy region produkcji herbaty ma swoją perełkę. Mowa o Cejlonie i ich powalającej herbacie Cejlon Golden Tips, która ma obłędny śliwkowy smak i jest idealną propozycją na chłodne wieczory.

Nie musicie przestawać pić innych herbat, ale kierując się wskazówkami medycyny chińskiej, będziecie cieszyć się lepszym zdrowiem: idealną harmonią z naturą.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.