Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na rabaty.

Co ma kot do herbaty?

Okazuje się, że całkiem sporo. Na ciekawy pomysł wpadli niezrównani w wymyślaniu dziwactw Japończycy. Coraz więcej osób w Japonii jest samotnych. Ten cierpiący na pracoholizm naród coraz częściej w pogoni za karierą nie ma czasu na spędzanie czasu z innymi ludźmi. Wyjścia towarzyskie są luksusem, a poznanie kogoś interesującego dla zapracowanych Japończyków często graniczy z cudem.

Przysłowiowo już uważa się, że najlepszym towarzyszem dla singli jest kot. Jak tu jednak hodować koty mając maleńkie mieszkanko, w którym praktycznie tylko się sypia? Sprytni japońscy przedsiębiorcy rozwiązali ten problem. W samej stolicy Japonii powstało już przeszło trzydzieści kocich herbaciarni i kawiarni. Idea jaka przyświeca tego typu lokalom jest prosta. Chodzi o spędzenie czasu z futrzastym, mruczącym towarzyszem. Wstęp do takiej herbaciarni wynosi około 25 zł. W cenie zagwarantowane jest towarzystwo rasowych kotów, których kilkanaście mieszka na stałe w obrębie lokalu. Kociaki są towarzyskie, chętnie wchodzą na kolana i pozwalają się pieścić. Po za głaskaniem kotów można oczywiście wypić herbatę lub kawę w zależności od oferty lokalu.

Herbata i koty. Herbaciarnia z kotami w Japonii
Herbata i koty. Herbaciarnia z kotami w Japonii

Niektóre z kocich klubów nie serwują nawet napojów, a jedynie typowo domowe rozrywki. Można zatem oglądać telewizję lub czytać książki, a nawet buszować po Internecie z mruczącym kotem na kolanach. Kociaki często są nieprzypadkowo dobrane. Są lokale, w których mieszkają koty tylko jednej rasy, inne oferują towarzystwo kotów pochodzących ze schroniska. Jest nawet lokal, który zapewnia tylko koty grube i puszyste.

Mimo, że oferta kocich herbaciarni skierowana była początkowo głównie do samotnych osób poszukujących odrobiny towarzystwa, zaobserwować można wzrost popularności lokali również u osób starszych oraz u zakochanych par, które chcą spędzić swoją randkę głaszcząc koty. Co ciekawe, coraz częściej organizuje się spotkania biznesowe w towarzystwie kotów.

Kiedy doczekamy się kociej herbaciarni w Polsce?

Może szybciej niż się wydaje. Póki co spróbujcie przekonać obsługę w swojej ulubionej herbaciarni by pozwoliła wam przyjść na herbatę z kotem. Chociaż kot nie wydaje się być najbardziej zestresowanym zwierzakiem to może on również marzy o odrobinie relaksu przy herbacie.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Czy herbata jest zdrowa

Odnotowano, iż spożywanie kilku filiżanek zielonej herbaty dziennie znacznie obniża ryzyko wystąpienia m.in. nowotworu prostaty,[...]

Rooibos herbata z Afryki. Herbatka dobra od stóp do głów

Czerwona herbata rooibos. Ileż razy słyszeliśmy takie określenie. Wciąż zatem warto podkreślać, że rooibos nie[...]

Jak powinno się parzyć herbatę?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest: „uważnie i starannie”. Powszechnym grzechem przy parzeniu herbaty jest[...]

Przepis na Masala Chai rozgrzewająca indyjska herbata z mlekiem, porady

Żeby przygotować Masala Chaj potrzebujemy specjalną mieszankę, można dostać różne na rynku i również przepisów[...]

Kolory palenia kawy. Kolorymetr

Przeciętny konsument kawy, dopóki ziarna nie wykraczają poza skalę normy, nie przykłada uwagi do jej[...]

Tea & Coffee World Cup 2014: pełna lista wystawców

Pierwsza polska edycja Targów Tea & Coffee World Cup zgromadziła 100 Wystawców z 23 krajów.

Zielona herbata Tamaryokucha japońska organiczna

Tamaryokucha znana jest też pod nazwą Guricha lub Zwinięta skręcona herbata. W nazewnictwie główną rolę[...]

Węgielki do fajki wodnej, sheeshy

Bez węgli trudno palić fajkę wodną, to dzięki nim melasa wydziela dym i od nich[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.