Jaki wybrać cybuch do fajki wodnej?

Na rynku jest duży wybór różnego rodzaju cybuchów, a kiedyś na pewno nadejdzie taki dzień u posiadacza fajki, że z cybuchem się coś stanie, albo najzwyczajniej w świecie będzie go chciał wymienić. W tym miejscu pada często to pytanie.

Kilka pytań pomocniczych, na które warto sobie odpowiedzieć zanim wybierzemy się na zakupy:

1) Jaki duży cybuch – od wielkości cybucha zależy ilość tytoniu, jaką dobrze jest nabić, a to łatwo przełożyć na ilość osób palących.

2) Cybuch szkliwiony wewnątrz czy nie – od tego zależy szybkość zabrudzania się cybucha przy paleniu. Wersje nieszkliwione (dodaje firma alladin do swoich fajek – duże solidne cybuchy bardzo je lubię) potrafią zabrudzić się do tego stopnia, że prześwit dziurek z 3-4 mm spada do mniejszego od 1 mm a nawet potrafią “zarosnąć” całkowicie i trzeba je mozolnie czyścić. Cybuchy szkliwione są wewnątrz pokryte – jak sama nazwa wskazuje – szkliwem, które jest dużo odporniejsze na osadzanie się przypalonego tytoniu.

3) Typ cybucha – cybuchy mamy różne: głębokie, płytkie, typu fannel, szerokie. To, jaki cybuch się wybierze to zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych oczekiwań.

4) Wielkość cybucha – duże głębokie cybuchy dobrze się sprawdzają z tytoniami o dużej zawartości nikotyny wtedy łatwiej zachować odstęp od folii i zachować niższą temperaturę spalania.

Kiedy jednak wiemy, że będziemy palili tytonie bardzo wysokiej jakości – niska zawartość nikotyny w bardzo mokrej melasie – wtedy lepiej się sprawdzi cybuch płytki. Trzeba też pamiętać, że najmniejsze fajki wodne potrafią zrobić bardzo wywrotowe, więc trzeba bardziej uważać podczas palenia. Polecam eksperymenty, gdyż może akurat dany tytoń bardziej będzie nam smakował w innej konfiguracji z cybuchem.

Jaki cybuch do fajki wodnej
Jaki cybuch do fajki wodnej

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.