Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Wiele osób pyta i zastanawia się po jakim czasie matero pełne liści ostrokrzewu paragwajskiego (yerba mate) pleśnieje. Poddaliśmy 7 dniowemu testowi matero wykonane z owocu tykwy. Najpierw wsypaliśmy odpowiednią ilość yerba mate do naczynia, wykonaliśmy kilka parzeń i matero pełne mokrych fusów pożyliśmy w kuchni.

Po jakim czasie rozwinęła się pleśń w matero?

Przez 7 dni obserwowaliśmy matero, kiedy pojawi się pleśń i jak będzie się rozprzestrzeniać po naczyniu. Już drugiego dnia okazało się, że yerba mate ma mocny czarny kolor, a między fusami zaczęła pojawiać się jasna, puchata pleśń. Od 3 dnia obserwowaliśmy pleśń, która znalazła się nie tylko na wilgotnym dnie naczynia, ale również u jego góry.

Zdecydowanie odradzamy pozostawianie wypitej yerba mate w naczyniu na dłużej niż 24 godziny. Najlepiej od razu po zakończeniu picia naszego ulubionego pobudzającego napoju, opróżnić naczynie, przepłukać wodą i dołem do góry ustawić na płaskiej powierzchni, by ładnie nam wyschło.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.