WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Jednym z bardzo ważnych elementów wpływających na jakość palenia fajki jest wąż. Potrafi na przykład zmienić smak palonej melasy, zepsuć całą przyjemność palenia gdy przy pociągnięciu się z niego „sypie” lub nawet uniemożliwić palenie bo gdzieś jest dziurawy.

Węże do fajki wodnej do każdej fajki wodnej w komplecie jest dodany wąż. W zależności od źródła pochodzenia fajki są one wykonane z bardzo różnych materiałów.

Te dodawane do fajek wodnych są jednak marnej jakości – często spotykane w niedużych fajkach produkowanych w krajach arabskich mają bardzo niedbale wykonane drewniane elementy które źle się czyści, z czasem pękają szybko się zabrudzają. Ale na początek wystarczają.

Końcówki oraz przewód węża do fajki wodnej

Końcówki w wężach są wykonane z tego samego materiału, może to być tworzywo sztuczne albo drewno czasem z elementami innych materiałów. W zależności od wykonania jest on łatwiejszy lub trudniejszy do utrzymania w czystości.

Natomiast przewód jest wykonany ze stalowej sprężyny (jej zadaniem jest uodpornienie tworzywa lub skóry na zginanie i w efekcie pęknięcia) wykończenia zewnętrznego (wspomniany materiał skóropodobny lub prawdziwa skóra, które uszczelniają przewodzącą „rurkę”) oraz wykończenia wewnętrznego (mającego za zadanie zabezpieczenie sprężyny przed korodowaniem).

Najbardziej wrażliwym elementem jest dla węża właśnie przewód. Powodem tego jest środowisko w jakim pracuje. Jak już wspomniałem może on korodować gdyż dym ma tendencję do wywoływania korozji! Po kilku tygodniach palenia potrafi się w wężu osadzić pyłek z dymu, który można łatwo wciągnąć z pierwszymi buchami fajki. Jest to bardzo nie miłe uczucie zwłaszcza kiedy chcemy rozpalić fajkę i pierwsze zaciągnięcia są dość mocne.

Wąż NAMMOR

Dobra koniec teorii! Co ja bym Wam polecał? Najciekawszym rozwiązaniem dla mnie na dzień dzisiejszy jest wąż zwany NAMMOR. Czemu? Jest w większości wykonany z tworzyw sztucznych co ułatwia utrzymanie go w czystości co jest trudne przy klasycznych nie „plastikowych” wężach. Jest bardzo trwały oraz od wewnątrz zabezpieczony przed korodowaniem sprężyny – przez kilka lat korzystam z niego i ani drobinka pyłu się nie pojawiła. Dodatkowo samą końcówkę można łatwo wyjąć i dokładnie wyczyścić. Jednym co może być brane jako minus (ale nie koniecznie) jest długość końcówki wylotowej w moim wypadku jest to aż 40 cm co powoduje, że nie nadaje się do małych fajek. Jeszcze słowo w kwestii estetycznej można mieć zastrzeżenia co do tego czy wąż pasuje do fajek wodnych kolorem i wykończeniami jednak ja preferuję jego wykonanie a nie estetykę.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Jak podrabiano herbatę? Fałszowanie herbaty, podróbki herbaty, historia

W 1818 roku popularność i zapotrzebowanie na herbatę w Anglii sięgnęły takiego poziomu, że opłacalne[...]

Herbaty o nazwach, których nie znacie. Poradnik

Potrafimy nazwać kolory herbaty, choć nie zawsze jest to takie oczywiste i jednoznaczne. Nie sprawia[...]

Rekord Guinnessa w parzeniu herbaty pobity!

10 stycznia 2016 roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazaliśmy na licytację zestawy herbat.[...]

Zielona herbata Tamaryokucha japońska organiczna

Tamaryokucha znana jest też pod nazwą Guricha lub Zwinięta skręcona herbata. W nazewnictwie główną rolę[...]

12 prostych przepisów na mrożoną herbatę

Zalety przygotowywania zimnej herbaty metodą cold brew są wielu osobom znane już od lat. Herbata[...]

1 Comment

Czy można palić liście herbaty? 10 pytań i odpowiedzi dotyczących herbaty

Mówi się, że nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi. Nie każdy jednak tak[...]

Herbata w Turcji

Turcja w kwestii aromatycznych napojów niemal automatycznie kojarzy się z kawą. Parzona „po turecku”, gęsta[...]

Jak zrobić dobrą mrożoną herbatę z Yerba Mate Instant domowym sposobem, porady

Yerba Mate Pajarito Instant zgodnie z przepisem powinno się parzyć na ciepło, ale z naszych[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.