Nazwa i logo Pajarito

Pajarito oznacza ptaszka, jest to afektonim, który można przetłumaczyć jako ptaszyna. Logo przedstawia ptaszka na gałęzi.

Yerba mate Pajarito Special Selection 500g
Yerba mate Pajarito Special Selection 500g

Producent Pajarito

Lauro Raats S.A. to firma założona przez Lauro Raats i jego żonę Sarę w 1956 r. Plantacje znajdują się w prowincji Itapúra w południowo-wschodniej części Paragwaju. Rozwój firmy zaowocował eksportem yerba mate do różnych krajów świata w tym do Polski od 2007 r. Obecnie plantacje Lauro Raats mają powierzchnię 300 hektarów na których produkuje się 30 ton mate dziennie. Stała kadra pracowników liczy sobie 100 osób, a bezpośrednio przy zbiorach pracuje 80 osób. Ich motto to „zrób dziś to co inni wyobrażają sobie jutro”.

Produkty Pajarito

Pajarito w swej ofercie posiada mate tradycyjną, wyselekcjonowaną, organiczną oraz wersje aromatyzowane, ziołowe z cedronem i boldo oraz cytrynowo-miętową, jest też mate palona tostada. Poza tym aromatyzowane wersje ekspresowe oraz mate instant.

Smak i aromat Pajarito

Intensywna, wyraźny, mocny smak znaczna gorycz, lekka kwaśność i cierpkość, aromat siana z nutami dymnymi, trocin, karmelu.

Yerba mate Pajarito Organiczna Organic 500g
Yerba mate Pajarito Organiczna Organic 500g

Ogólna ocena yerba mate Pajarito

Yerba mate dobrej jakości w dobrej cenie. Zyskuje pozytywne oceny i ma wielu miłośników. W mojej opinii jest bardzo intensywna i lepiej wychodzi parzona na zimno, w parzeniu gorącym wolę dodać mniejszą ilość. Sama mate nie wyróżnia się niczym, średnia ilość pyłu, średnia wielkość łodyżek, średnio pobudzająca, średnio cierpliwa. Mogłaby być punktem wyjściowym do porównywania innej mate. W tym też tkwi jej urok, jest to po prostu yerba mate. Każdy znajdzie w niej to co jest w mate najbardziej klasyczne.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.