Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Święto Herbaty to zlot miłośników tego napoju organizowany co roku na zamku w Cieszynie. Impreza zawsze przyciąga pasjonatów herbaty nie tylko z Polski, ale także z Czech oraz innych krajów.

Jak wygląda święto herbaty w Cieszynie? Jakie są atrakcje?

Oprócz stoisk, gdzie można było napić się herbaty oraz o niej porozmawiać, sporo działo się na scenie. Szczególne wrażenie zrobił koncert grupy z Maroko. Muzycy zaprezentowali nie tylko swoją muzykę, ale także regionalne stroje. Zorganizowano liczne warsztaty i spotkania z podróżnikami, które przyciągnąć mogły nie tylko zakochanych w herbacie, ale i osoby zainteresowane szeroko rozumianą kulturą innych krajów.

Święto Herbaty w Cieszynie, Svátek čaje 2014
Święto Herbaty w Cieszynie, Svátek čaje 2014

Można było nauczyć się grać na bębnach oraz posłuchać o wędrówce po Chinach. Wśród atrakcji trzeba było jednak wybierać, ponieważ wiele rzeczy działo się jednocześnie w różnych miejscach. Dla herbaciarzy były liczne degustacje oraz pokaz gong fu cha, można także było prasować własne Pu–erhy. Pokaz wypału ceramiki raku w wykonaniu Andrzeja Bero, którego ceramika zyskuje coraz większe rzesze fanów, zrobił na mnie duże wrażenie.

Pojawiło się wiele znanych twarzy w świadku herbacianym. Nie były to typowe targi branżowe, gdzie po za osobami zajmującymi się zawodowo herbatą nie ma nikogo, lecz otwarta i huczna impreza dla każdego. Pojawili się herbaciarze z herbaciarni we Wrocławiu, Bielsku, Bytomiu oraz oczywiście miejscowi Cieszynianie. Poza tym spotkać można było na swoich stoiskach kilku cenionych sprzedawców herbat.

Święto Herbaty w Cieszynie, Svátek čaje 2014
Święto Herbaty w Cieszynie, Svátek čaje 2014

Wiele stoisk proponowało różne ciekawe herbaty, którymi można było ugasić pragnienie. Piliśmy zherbatę po marokańsku i indyjską chai masalę, mrożonego darjeelinga, jak również herbatki owocowe. Każdy znalazł coś dla siebie i nikt nie był spragniony. Szczególnie ciekawym pomysłem była herbata zielona Gyokuro parzona na wodach z rożnych źródeł, u Joanny Wicher z bloga Li Mulan można było pokosztować herbat żółtych, oblegane było także stoisko z wyśmienitymi Pu-erhami. Czarki krążyły bezustannie.

Święto Herbaty w Cieszynie, Svátek čaje 2014
Święto Herbaty w Cieszynie, Svátek čaje 2014

My z Czajnikowy.pl postanowiliśmy napoić wszystkich Yerba mate. Temat południowo-amerykańskiego zioła chociaż obecny jest w świecie herbat, to jednak wciąż traktowany po macoszemu. Może trochę przesadziliśmy z ilością wlewanej w uczestników kofeiny, bo zabawa długo trwała.

Kto nie był niech już planuje wyjazd w przyszłym roku, jeśli impreza będzie nadal rozwijała się w tym tempie to wkrótce może się okazać, że jeden weekend w roku to zdecydowanie za mało.

Zobacz relację ze Święta Herbaty 2013

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.