Vitax Inspirations Malina & Jeżyna test, opinie

Typ: Napar owocowy, torebki ekspresowe.

Gdzie kupić: dostępna w wielu sklepach.

Opis producenta: “Vitax Inspirations to herbaty dla miłośników prawdziwej głębi owocowych doznań. Inspirations został skomponowany tak,byś mógł cieszyć się prawdziwą soczystością i aromatem pysznych owoców i ziół. Wyrazisty aromat jeżyny w połączeniu z delikatna nutą maliny pomoże Ci odkryć słodką stronę życia.”

Wszelkiego rodzaju święta są dla mnie okazją do wypróbowania herbat po które zwykle nie sięgam. Wizyta u rodziny, gdzie prędzej czy później musi paść pytanie ” Czego się napijesz?”. W tym momencie zaczynam wywiad i po przegrzebaniu półki wybieram nieznany mi specyfik.

Rzadko miewam ochotę na napar owocowy, ale jak do wyboru są tylko napary owocowe to mieszanki wszelkich owoców leśnych przyciągają mnie najbardziej. Skuszony lśniącymi owocami na opakowaniu wybrałem produkt firmy Vitax. Zalałem saszetkę wrzątkiem, dałem naparowi sporo czasu (10 minut jak zaleca producent, całkiem nawet słusznie, bo owocówki lubią się pomoczyć). Usunąłem torebkę i pierwsze wizualne wrażenie całkiem przyjemne, bo barwa naparu przyjemna, mocno i wyraźnie czerwona. Aromat niestety wyzwolił całą prawdę, o tym co zaraz będę spożywał. Zapach kiepskich sztucznych aromatów maliny i jeżyny kojarzył mi się z tymi owocami chyba tylko dlatego, że wcześniej widziałem je na opakowaniu.

Smak jest całkowicie denny, płaski i nijaki, jeszcze mniej maliny i jeżyny niż w aromacie. Lektura składu uświadomiła mnie, że owoców z nazwy  herbaty jestem tam w porywie 1% czyli praktycznie ich nie ma. Sprawdzam jeszcze cenę tego naparu, a tu się okazuje, że wcale nie jest tak śmieciowa jak susz w środku, cena waha się od 4,9 do 5,9 za 20 torebek czyli 40g suszu. Napar należy do kategorii absolutnie unikać, nie kupować, nie pić.  Vitax inspiruje jedynie do częstszego picia ciepłej wody z cytryną zamiast ich naparów.

Dodaj opinie o Vitax Inspirations “Malina & Jeżyna” w komentarzu poniżej:

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.