Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Otrzymujemy wiele pytań, jak zaprzyjaźnić się z yerba mate, kiedy jej smak nie okazał się miłością od pierwszego wejrzenia. Proponujemy Wam 3 najlepsze sposoby na zaparzenie ostrokrzewu paragwajskiego bez tradycyjnych akcesoriów. Na początek polecamy zaopatrzyć się w yerba mate green, która praktycznie nie zawiera pyłu. Jej delikatny, ale pełny smak powinien być idealny na początek przygody z yerba mate.

Doza yerba mate na naczynie

Do wszystkich sposobów proponujemy tę samą dozę ostrokrzewu paragwajskiego (yerba mate green) 10g. oraz 200 ml wody o temperaturze około 85 stopni Celsjusza.

Yerba mate w sitku

Do sitka sypiemy 10 gramów yerba mate i zalewamy 200 ml wody o temperaturze 85*C. Przecedzamy po upływie 1 minuty.

Yerba mate w zaparzaczu typu French Press

Do French Pressu wsypujemy 10 gramów yerba mate i zalewamy 200 ml wody o temperaturze 85*C. W trakcie parzenia możemy kilka razy sitkiem ścisnąć fusy, żeby poruszyć suszem. Cały napar zlewamy po upływie 1 minuty.

3 alternatywne sposoby na yerba mate - Aeropress
3 alternatywne sposoby na yerba mate – Aeropress

Yerba mate w urządzeniu Aeropress

Do Aeropressu montujemy papierowe sitko, wsypujemy 10 gramów yerba mate i zalewamy 200 ml wody o temperaturze 85*C. Odciągamy tłok tworząc podciśnienie i po upływie 1 minuty przecedzamy do naczynia.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

2 komentarzy do “3 alternatywne sposoby na yerba mate, jak parzyć yerba mate bez tradycyjnych akcesoriów?

    • Patryk Płuciennik pisze:

      Myślę, że można to podciągnąć pod mate yerbeado lub mate cocido. Bo to nazwa naparu przyrządzanego z yerba mate tak, jak przyrządza się herbatę, czyli w czajniczku i filiżankach, a napar yerba mate, wbrew tradycji, jest oddzielony od suszu.

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.