Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Kiedy na zewnątrz zimno i mroźno, najchętniej zawinęlibyśmy się w koc i siedzieli cały czas w domu. Na wietrzne, zimowe dni polecamy herbatę, która nie tylko rozgrzewa, ale i zawiera szereg właściwości, które przydadzą się nam w zimie.

Dlaczego warto pić herbatę w zimę?

1. Dobrze zaparzona herbata to napar pełny naturalnych polifenoli, które działają antyoksydacyjne. Są niezbędne do regeneracji komórek, hamowania starzenia, dobrze wpływają na serce. Herbata również jest związana z niższym ryzykiem zachorowania na Parkinsona. W zimie szczególnie nie powinniśmy zapominać o przeciwutleniaczach.

2. Herbata ma korzystny wypływ na higienę jamy ustnej. Badania pokazują, że polifenole mogą hamować namnażanie się bakterii w ustach oraz zapobiegają osadzaniu się płytki nazębnej.

5 powodów dla których warto pić herbatę w zimie
5 powodów dla których warto pić herbatę w zimie

3. Czerwona i herbata oolong pobudzają metabolizm, dlatego zdecydowanie łatwiej pijąc herbatę zachować stabilną poprawną wagę.

4. Różne herbaty mają różne właściwości i mogą być napojami funkcyjnymi. Herbaty mniej przetworzone mają dużą zawartość flawonoidów, dlatego świetnie wzmacniają odporność. Ziołowe herbaty pomagają przy przeziębieniu czy przewianiu.

5. Wysokiej jakości miód dodawany do ostudzonej herbaty zawiera witaminy i minerały, dlatego bardzo dobrze sprawdza się przy infekcjach gardła. Herbata z cytryną wzbogaca napar o witaminę C, B1 i kwas cytrynowy (pamiętajmy, żeby dodać ją dopiero po oddzieleniu liści od naparu).

Herbata czarna Ruanda FOP Rukeri organiczna
Herbata czarna Ruanda FOP Rukeri organiczna

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.