Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.
  • Herbata bubble tea zawiera średnio 55 gramów cukru (340 kcal)
  • Żeby spalić jeden kubek bubble tea, trzeba jeździć na rowerze przez 43 minuty
  • Bubble tea sprzedawana jest jako herbata (czasem nawet miejsca sprzedaży oznaczone są jako herbaciarnie), jednak produkt finalny niewiele ma wspólnego z tym napojem

Chociaż szał herbaty bąbelkowej (bubble tea) mamy w Polsce już raczej za sobą, wciąż cieszy się ona popularnością w centrach handlowych, a przy głównych ulicach wielkich miast powstają kolejne lokale, które wabią nas napojem na bazie zdrowej zielonej herbaty. Czy wielkie napisy zapewniające nas, że ugaszenie pragnienia z pomocą tej herbatki jest zdrowsze i lepsze niż gdybyśmy wybrali słodkie napoje w butelkach, mówią prawdę?

Ile kalorii ma bubble tea?

Okazuje się, że herbata bubble tea, którą można kupić z foodtrucków, czy na wyspach centrów handlowych może zawierać nawet od 300 do 400 kcal! A to za sprawą syropów oraz owocowych, słodkich kulek (czy nawet żelek), które dodawane są do bubble tea. Dystrybutorzy w procesie komponowania własnej bąbelkowej herbaty sugerują dodatki, które w dużych ilościach zdecydowanie są niezdrowe. Przeciętna ilość cukru na duży kubek bubble tea to nawet 90 gramów (18 łyżeczek cukru!) i 7 gramów tłuszczu.

Jak przygotować bubble tea w domu?

Pamiętajmy, że herbata bubble tea powstała na Tajwanie i oryginalnie służyła jako źródło energii, a nie jako wspaniały zamiennik słodkich napojów. Dlatego zachęcamy do rozsądnego spożywania bubble tea. Najlepiej jednak – by mieć najlepszą kontrolę na tym, co w bąbelkowej herbacie siedzi – przygotować ją sobie samemu, według przepisu Czajnikowy.pl.

Bubble Tea nie taka zdrowa. Lepiej zrobić samemu, niż kupować gotową
Bubble Tea nie taka zdrowa. Lepiej zrobić samemu, niż kupować gotową

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.