Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Herbata w sporcie. Dlaczego warto zaparzyć Rooibosa i Yerba mate do bidonu?

Kiedy potrzebujemy orzeźwienia, pobudzenia, nawodnienia i witamin, świetnie sprawdzi się herbata. Rooibos, yerba mate, a także herbata zielona są herbatami funkcyjnymi, dlatego warto pomyśleć o zabraniu ich ze sobą na trening.

Herbata rooibos dla sportowca. Nadawania!

Rooibos, czyli czerwonokrzew afrykański to prawdziwy przyjaciel każdego sportowa. Nie zawiera kofeiny, a za to jest bogatym źrodłem witaminy C, rutyny, żelaza łatwo przyswajalnego przez organizm, wapnia i potastu. A zawarte w nim substancje, wspomagają wydzielanie hormonu szczęścia (serotoniny).

Herbata rooibos Zanzibar
Herbata rooibos Zanzibar

Rooibos nawadnia, dostarczając do organizmu mikroelementów i witamin, dlatego świetnie sprawdzi się jak zamiennik napoju izotonicznego. Mimo, że jest naturalnie słodki, można do niego dodać cukier w odpowiadającej nam ilości, żeby stał się też napojem bogatym w węglowodany proste. Rooibosa najlepiej parzyć świeżo zagotowaną wodą przez 6-8 minut. Pamiętajmy, że dłuższe parzenie nie wpłynie negatywnie na jego właściwości zdrowotne.

Yerba mate w trakcie treningu sportowego

Yerba mate, ostrokrzew paragwajski śmiało może zastąpić kawę i napoje energetyczne. Efektywniej pobudza, dlatego jest dużo zdrowszy. Yerba mate zyskuje coraz większą popularność przed treningami siłowymi. Wszyscy, którzy odstawili niezdrowe energetyki, chwalą Yerba mate za kofeinowego kopa, który nie powoduje niepokoju, rozdrażenia, w zamian dając pełny fokus.

Największą przewagą Yerba mate na innymi kofeinowymi napojami, jest sposób oddawania kofeiny przez liście ostrokrzewu. Kolejne parzenia Yerba mate są coraz łagodniejsze, a w naszym organizmie pozostaje stała podwyższona zawartość kofeiny. Tu nie ma miejsca na szybkie kofeinowe piki, które schodząc pozostawiają uczucie dużego zmęczenia.

Yerba mate Mate Ananas i Pomarańcza
Yerba mate Mate Ananas i Pomarańcza

Yerba mate obniża poziom cholesterolu, zawiera 15 amiokwasów, 24 witaminy (m.in. B1, B2, B3, B5, B9) i minerały (magnez, potas, wapń, sód, fosfor) oraz – jak herbata – jest bogata w przeciwutleniacze.

Dużą zaletą jest możliwość parzenia Yerba mate lodowatą wodą. Wystarczy zalać odpowiednią ilość suszu zimną wodą i pozostawić na kilkadziesiąt minut, a następnie przecedzić do bidonu. Śmiało można wzbogadzić nasz napój o: mleko, miód, zioła (np. orzeźwiającą miętę), sok z cytryny, czy inne soki z owoców.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.