ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Z określeniem co można spożywać, a czego nie w czasie ciąży jest zwykle nieco kłopotu, ponieważ niełatwo jest prowadzić badania na ciężarnych kobietach z wielu przyczyn.

Stanowisko lekarzy także może być różne. Uważa się, że najbardziej dyskusyjną kwestią w przypadku zielonej herbaty jest kofeina. Powszechnie uznaje się dawkę do 200 mg kofeiny na dobę za bezpieczną.

  • Zwrócić trzeba uwagę na fakt, że nienarodzone dziecko metabolizuje kofeinę wolniej niż dorosła kobieta, dlatego jednorazowa dawka tej substancji nie jest tak istotna jak regularność jej przyjmowania. Czasem znaleźć można zalecenia, by nie pić napojów z kofeiną codziennie.
  • Jeśli chodzi o zieloną herbatę – parzona zgodnie z zaleceniami producenta ma mniej kofeiny niż herbata czarna i conajmniej dwukrotnie mniej niż kawa. Jest to więc napój stosunkowo bezpieczny.
  • Najważniejsze w tej sytuacji to pamiętać, by nie przekroczyć dobowej sumy przyjętej kofeiny (200 mg), co zakładając picie wyłącznie zielonej herbaty, stanowi około czterech filiżanek dziennie.
Herbata zielona japońska Japan Bancha organic 50g
Herbata zielona japońska Japan Bancha organic 50g
  • Warto też obserwować swoje ciało i skonsultować się z lekarzem. Dopuszczalna ilość kofeiny zależy od masy ciała i od tego jak na nią reagujemy. Może się okazać, że substancja ta podnosi niebezpiecznie ciśnienie krwi, co jest niewskazane u brzemiennych kobiet.
  • Nie warto natomiast przejmować się tym, że kofeina jest moczopędna i może stać w opozycji z zaleceniami dobrego nawodnienia w czasie ciąży. Działanie moczopędne kofeiny jest niewielkie, a przy zalecanych ilościach praktycznie pomijalne.
  • Sama zielona herbata ma szereg właściwości prozdrowotnych i powinna być obecna w diecie. Osobom szczególnie zaniepokojonym lub zdecydowanym wyeliminować na czas ciąży kofeinę zupełnie z diety, polecić można herbatę bezkofeinową. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak w przypadku bezkofeinowej kawy alkaloid ten nie jest w stu procentach usunięty, lecz jedynie znacznie zredukowany.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Czy kawa zniknie z Ziemi? Koniec arabiki?

Kilka lat temu naukowcy z Brytyjskiego Royal Botanic Gardens dokonali komputerowej symulacji wpływu zmian klimatycznych[...]

Świeża herbata z prowincji Darjeeling. Herbata Darjeeling

Ogrody w Darjeeling zostały założone przez Anglików w czasach kolonialnych. Wielki wpływ na ich powstanie[...]

Herbata kukicha, bocha, czy karigane

Herbata produkowana z samych patyczków to coś niecodziennego. Wielu herbacianych entuzjastów widząc ją po raz[...]

Skąd pochodzi herbata?

Herbata jako roślina pochodzi z południowej Azji. Konkretnie zaś z południowo-zachodnich Chin, Mjanmy (niegdysiejszej Birmy),[...]

Organiczna zielona herbata Lung Ching

Lungching (Lung Ching lub Longjing) to chyba najsłynniejsza chińska zielona herbata. W zasadzie, gdy któryś[...]

Rodzaje Yerba Mate

Samą yerba mate można obecnie spotkać nie tylko w wielu markach ale również w wielu[...]

Wietnamska herbata

Czas wojen odcisnął piętno na przemyśle herbacianym. Najpierw wojna Indochińska, a później wojna Wietnamska sprawiły,[...]

Wegetariański burger z Yerba mate i herbatą, przepis

Sezon grillowy otwarty! Oto najlepszy przepis na burgery z soczewicy z Yerba mate. Przygotowanie wegetariańskich[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.