Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

 

Czym jest hanami?

Hanami to  japoński zwyczaj podziwiania kwiatów wiśni. Wielu chciałoby, żeby drzewo wiśni pochodziło z Japonii (Kraju Kwitnącej Wiśni), chociaż oficjalnie rzeczywiście wiśnia przybyła do Polski ze wschodu, ale to Rzymianie przywieźli ją do Wielkiej Brytanii, a stamtąd rozeszła się po całej Europie. Pierwsze ślady wiśni w postaci pestek znajdujemy w epoce Neolitu.

Herbata wiśniowa, Hanami oglądanie kwiatów wiśni
Herbata wiśniowa, Hanami oglądanie kwiatów wiśni

Ale to właśnie w Japonii wiśnia jest najbardziej ceniona, głównie – co zaskakujące dla nas – za piękne kwiaty. Hanami – czyli oglądanie kwiatów – zgodnie z historycznymi zapiskami, ma swój początek w VIII wieku. W starożytnej Japonii wierzono, że w drzewach wiśni mieszkają bóstwa, które należy czcić – szczególnie w okresie rozkwitu.

Herbata wiśniowa, Hanami oglądanie kwiatów wiśni
Herbata wiśniowa, Hanami oglądanie kwiatów wiśni

Największe zasługi w popularyzowaniu Hanami ma cesarz Saga, który jako pierwszy święcił Hanami na dużą skalę. Oryginalnie spotkania, podczas których podziwiano kwiaty wiśni miały charakter podniosły, wręcz poetycki, ponieważ krótki czas kwitnięcia był dla Japończyków symbolem piękności i ulotności życia.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.